„No, řeknu to asi tak, že na letošní sezonu bude nejlépe zapomenout," bral právě skončený ročník s nadhledem nejstarší člen kádru a „nezničitelný" Rudolf Trombík, který ochotně – na rozdíl od některých o generaci mladších spoluhráčů – odjel k závěrečnému turnaji do Uherského Hradiště.

Podobně „statečných" bylo jen šest, takže podle toho dopadly i výsledky. „Hrálo se skutečně v úmorném vedru a navíc nás opravdu bylo šest oproti třeba deseti protihráčům. To se projevilo hlavně v utkání s Boskovicemi," vykládal Trombík.

PMN Nerez Karviná – IHC Boskovice 3:14

Na Boskovice letos inlineisté Nerezu nenašli recept. Obranu měli ve vzájemných zápasech jako z ementálu. Tentokrát je vzhledem ke stavu výsledek ještě přijatelný. „Tady ani nemá cenu něco hodnotit, protože soupeř měl utkání plně pod kontrolou a vedl od začátku do konce. My jsme se nezmohli na nic, puk jsme pořádně nepotkali," naznačil Trombík. Poslední dvě čtvrtiny už se ani nezastavoval čas, protože to nemělo cenu.

Reflex Uherské Hradiště – PMN Nerez Karviná 15:11

Druhé utkání s domácím Hradištěm už bylo hratelnější. „S Hradištěm to letos byly naopak přestřelky, ale tentokrát jsme na soupeře nestačili právě vinou toho menšího počtu. Troufnu si říct, že v optimální sestavě bychom soupeře porazili. Několikrát jsme jeli sami na bránu, ale buď jsme ji netrefili, nebo zapomněli puk za sebou. Škoda, dát v šesti lidech jedenáct branek je hodně slušný počin, bohužel to nevyšlo," pokrčil rameny Trombík, jehož syn Daniel se v utkání blýskl pěti nahrávkami a mladý útočník Bednář dal dokonce šest gólů!