I tentokrát ale proti favoritovi ze Vsetína neodehráli špatný zápas. „Kromě první třetiny, ta nám opravdu nevyšla a Vsetín nás jednoznačně přehrával," uznal jeden z trenérů Karviné Josef Štoudek. „Podržel nás gólman Gleich, jinak to mohlo být o tři čtyři branky," dodal.

Karvinští se v šatnách oklepali a ve druhé třetině nejen, že srovnali hru, ale byli i lepší. Hned na úvod dostali po faulu na M. Kasperlíka k dispozici trestné střílení a stalo se něco neuvěřitelného – Kasperlík jej proměnil.

„Tlak Vsetína jsme otupili a mohli z momentálního stavu vytěžit rozhodně víc. Bohužel nedáváme branky," ví Štoudek moc dobře, kde jeho tým tlačí bota.

Hráči bojovali, ale v oslabení inkasovali druhý gól. „Ale pořád se s tím dalo něco dělat. Rozhodl asi až ten třetí gól do šatny, ten jsme neměli dopustit," mínil Štoudek.

Výkon hráčů byl pořád zodpovědný, ale i jalový v koncovce, takže minuty ubíhaly. A pak během jedné dostali Karvinští dva slepené góly. „Snaha byla, ale Vsetín se znovu prosadil a je z toho výsledek, jaký je," pokrčil rameny Štoudek.

Karvinští z porážky vědu nedělají. Dobře vědí, že vrchol sezony pro ně přijde v play-out, alespoň se na něj mohou pořádně připravit. A možná zkusit předstihnout Valašské Meziříčí na předposlední příčce, protože vyšší pozice jsou už dávno v nedohlednu. „Ještě sháníme nějakého beka, protože obránců je málo, ale na tréninku kluci příkladně makají, tak uvidíme, na co to bude stačit," zakončil Štoudek.

VHK Vsetín – SK Karviná 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Kajaba (Vaněk, Hrazdira), 30. Kajaba (Nedbálek, Vaněk), 38. Vítek, 55. Vítek (Ostrčil, Hruška), 56. Vávra (Abdul, Kolařík) – 21. z tr. stř. M. Kasperlík. Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1237.

Karviná: Gleich – Javín, Opravil, Deutsch, Malík, Křibík, Trnený – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Juhász, Foltyn, Vyčesaný – Václavík, Chomič, Logunovs – Vlček. Trenéři: Hulva, Štoudek a Zemánek.