Karvinští v posledním zápase svého soupeře výrazně přestříleli 58:12, přesto prohráli 2:4. „Nedávali jsme góly, oni naopak proměňovali šance. To rozhodlo,“ uvedl zklamaně kouč Karviné Petr Bolek.

„Celou dobu jsem říkal, že budou rozhodovat gólmani. A my jsme měli v soutěži ty nejlepší,“ doplnil jej trenér Českého Těšína Jaroslav Bariš.

Hrdinou třetího finálového zápasu se stal domácí gólman Loubal, který pochytal šestapadesát ran soupeře! Velmi dobrý zápas odehrál také domácí Pniok, jenž ve 12. minutě otevřel skóre a ve druhé části zvýšil na 2:0.

„Přitom nás v první třetině bombardovali. Nám se nedařilo podle představ,“ řekl po zápase Bariš. „Chtěli jsme si prodloužit sezonu a tomu jsme přizpůsobili naši hru. Hráli jsme aktivně, do brány, ale chyběly tomu góly,“ mrzela chabá produktivita karvinského týmu kouče hostí Bolka.

Domácí Wolves ve druhé části přidali ještě dvě branky a bylo rozhodnuto. Karviná sice ještě snížila na rozdíl dvou branek, na konci jí však chyběl čas i síly. „Na zvrat už bylo pozdě, už bylo rozhodnuto. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat soupeři,“ uzavřel karvinskou sezonu Bolek.

Mistři! Zástupci Těšína vyhráli poprvé v historii krajskou soutěž v ledním hokeji.

To v domácím táboře vypukla po závěrečné siréně obrovská euforie. Na stadion dorazilo více než pět stovek diváků, kteří si užili dlouhé oslavy se svými hrdiny. „Pokračovalo se v šatně a ještě dál,“ smál se kouč Bariš. „Byl to neskutečně krásný pocit,“ dodal.

Českotěšínští před sezonou chtěli dojít do nejlepší čtyřky, finále a celkové vítězství byl jen vzdálený sen. „Ale před finálovou sérií jsme si řekli, že to zkusíme a vyšlo to,“ řekl spokojený Bariš.

Wolves ovládli krajský přebor, ale co bude dál? Druhá liga? „O tom rozhodnou jiní. Záleží na kádru, na financích a spoustě dalších věcí. Uvidíme, co přinesou další dny,“ nechal téma postupu pootevřené Bariš.

Wolves Český Těšín – HC Býci Karviná 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Pniok (Malyjurek), 26. Pniok (Malíř), 31. Zamecznik (Voznica), 36. Malyjurek (Vydra, Loubal) – 52. Grepl (Juhász, Kytka), 59. Dýrr (Malík). Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 510. Konečný stav série: 3:0.