„Bylo to dobré utkání se špatným koncem,“ uvedl kouč AZetu Jiří Režnar. Havířovští na Zubry narazili v letošní sezoně počtvrté a potřetí s nimi prohráli. Tentokrát ale do zápasu vstoupili velmi aktivně a vypracovali si velký tlak. V sedmé minutě byl na konci krásné kombinace Pořízek, jenž rychle otevřel skóre.

O minutu později mohl zvyšovat rozjetý Kotala, jenže tomu puk přeskočil hůl. A tím jakoby začalo střelecké trápení domácího týmu. Další branku už totiž AZ nepřidal, byť šancí měl požehnaně. „V první třetině jsme měli dát o dva góly více, ale selhali jsme v koncovce,“ mrzelo Režnara.

Domácí hrozili i nadále, střela Bednáře dokonce skončila na tyči, do tempa se však postupně dostával i Matoušek, který v sobotu nahradil v havířovské bráně Bláhu. „Do druhé třetiny nastoupili hosté aktivně, naopak my jsme trochu přestali hrát a celé se to vyrovnalo,“ komentoval Režnarm dění na hrací ploše.

V 27. minutě navíc Matoušek neudržel střelu Gaga, který z dorážky dostal puk poprvé do havířovské sítě. O pár okamžiků později mohl skóre otočit Sikora, Matoušek byl ale tentokrát přesný. V dalších vteřinách se šance střídaly na obou stranách a bylo čím dál jasnější, že kdo vstřelí gól na 2:1, bude velmi blízko třem bodům.

Tím šťastlivcem se nakonec stal přerovský a exhavířovský Tomi, jenž tvrdou střelou po buly překonal Matouška. Do konce závěrečné části v té doby chybělo necelých šestnáct minut.

Bleskově mohl srovnat Bambula, ten ale na skvěle chytajícího Klimeše, stejně jako poté Pořízek, nevyzrál.

Utkání přihlížela parádní kulisa a více než dvě tisícovky fanoušků, které přišly popřát kapitánu Janu Marunovi ke třicátým narozeninám, si přály další gól domácích. AZ zkoušel dvouminutovou power play, ve které přečkal dvě obrovské šance a následně dostal šanci přesilové hry. „Věřil jsem, že je potrestáme, ale bohužel,“ konstatoval Režnar. Bořuta totiž v závěrečném závaru nastřelil jen tyč a Havířov tentokrát zůstal bez bodu. „Byl to zápas o šest bodů, které bohužel nemáme,“ uzavřel domácí kouč.

AZ Havířov – Zubr Přerov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Bambula, Gřeš) – 27. Gago (Weinhold, Moučka), 45. Tomi (Moučka, Gago). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2248.

Havířov: Matoušek – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek, Mrowiec – Kotala, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Procházka, Veselý, Pawliczek. Trenér: Režnar.