Orli porazili postupně Opavu, Písek a Nový Jičín. Na Havlíčkův Brod už ale neměli a odvezli si osmigólový příděl. „Kluci měli dobré nasazení a pohyb, dnes nám to ale bohužel nevyšlo,“ komentoval vysokou porážku kouč Orlů Darek Stránský.

Orlová v sezoně odehrála už horší zápasy, sobotní duel ale patří k nejvyšším výpraskům. „Ovšem nemyslím si, že by nás to mělo poznamenat. Naopak, kluky to snad namotivuje a doma to budou chtít odčinit,“ říká Stránský před středečním duelem s Valašským Meziříčím.

Hosté v Havlíčkově Brodě nezačali špatně, velkou šanci měl Šmíd, jenže jako první se po dvanácti minutách hry prosadil domácí Kozlík. A když v 16. minutě dával na 3:0 Vala, tak Ovčaří odjel z brány a své místo přenechal Svobodovi.

„Škoda, byly to laciné góly. Ze tří střel dali tři góly,“ mrzelo Stránského. „Jinak nás do té doby nepřehrávali,“ věděl. Orli zkusili zápas zvrátit na začátku prostředního dějství, dostali se do několika brejků, jenže sami inkasovali z trestného střílení a nakonec prohráli 0:8.

Domácím hrdinou se stal Kozlík, který se v zápase blýskl hattrickem. „Dnes rozhodly rychlé góly v první třetině. Až na ten závěr, kdy už nebylo o co hrát, kluci vážně neodehráli špatný zápas,“ doplnil Stránský.

BK Havlíčkův Brod – HC Orlová 8:0 (3:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Kozlík, 15. Kopic (Třetina), 16. Vala (Milfait, Voříšek), 29. z tr. stř. Kozlík, 30. Třetina (Beneš, Kuchta), 43. Beneš (Semrád, Kuchta), 50. Beneš (Semrád), 52. Kozlík (Ludvík, Kopic). Rozhodčí: Čuňočka – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 438.

Orlová: Ovčaří (16. Svoboda) – Štěpánek, Šendera, Janiczek, Tomis, Kropka, Amirov, Spálovský – Kysučan, Achmeťjanov, Ballner – Smrčka, Blaško, Šmíd – Klíma, Tvrdík, Kovařík – Brodek, Dang, Hovsepjan. Trenér: Stránský.