Oba týmy si v úvodu zápasu vyzkoušely hru v přesilovce. Ovšem zatímco Havířovští početní výhodu nevyužili, Třebíč už ve čtvrté minutě otevřela skóre. Hosté však dokázali držet krok a v závěru prvního dějství díky Marunovi srovnali.

„V první třetině jsme hráli slušný nátlakový hokej,“ říkal po zápase kouč AZetu Jiří Režnar. Jenže poté se průběh utkání změnil. Horácká Slavia dala ve druhé třetině dvě rychlé branky a dostala se do trháku. „Už jsme byli horším týmem, na celém hřišti jsme prohrávali situace jeden na jednoho a domácí to trestali,“ uznal Režnar.

V brance Třebíče nastoupil Karel Vejmelka, který je letos prvním gólmanem brněnské Komety. Ten předvedl řadu výborných zákroků, ovšem necelých deset minut před třetí sirénou ho překonal Haas, který tak hosty vrátil zase do hry.

„Doufali jsme, že to ještě otočíme, hraje se celých šedesát minut a zajíci se počítají až po honu. Chtěli jsme to zvrátit, ale dnes jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát,“ uvědomoval si hostující trenér.

Havířovské brzdily zbytečné fauly, krátce po Haasově trefě navíc Třebíči vrátil dvougólové vedení Vodný, jenž necelé tři minuty před koncem přidal definitivní pojistku. Třebíč tak vyhrála 5:2 a Havířov letos poprvé padl. „Bohužel se nám nepovedlo navázat na předešlé výborné výkony,“ nehledal výmluvy Režnar.

Horácká Slavia Třebíč – AZ Havířov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Süss (Vl. Brož, Psota), 28. Paták (Vl. Brož), 32. L. Vágner (Psota, Král), 52. Vodný (Süss, Nedbal), 58. Vodný (P. Kratochvíl) – 18. Maruna (L. Bednář, Haas), 51. Haas (Matai). Rozhodčí: Pilný, Vrba – Zedník, Kučera. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1214.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Cihlář, Macuh. Trenér: Režnar.