Změna plánu! Českotěšínští Wolves už pomalu oslavovali druholigovou příslušnost, musejí ji však potvrdit v dalších zápasech. Vzhledem k tomu, že druholigová soutěž dozná v příští sezoně opět změny, kvalifikační utkání o postup do této soutěže přece jen proběhnou, ačkoliv vše nasvědčovalo opaku.

Jako každým rokem se tak bohužel potvrzuje, že na svazu sami pořádně neví, jaké parametry mají pro II. ligu zvolit a jak ji vůbec řídit. Odpovídá tomu i narychlo sjednaný čas prvního utkání v Českém Těšíně a v minulých letech se to potvrzovalo na případu sousední Orlové, která také dopředu neznala přesný plán zápasových kritérií pro start ve druhé lize.

Vlci navíc musí sehrát první utkání doma, jelikož posledního března na zimním stadionu v Těšíně končí provoz ledové plochy!

„O tom, že budeme hrát, jsme se dozvěděli teprve před pár dny,“ kroutil hlavou majitel českotěšínského klubu a hráč v jedné osobě Petr Malíř.

Zápasy se hrají systémem doma – venku. Třetí zápas se nehraje. V případě potřeby rozhodne o vítězi prodloužení. Vítězové obou sérií získají definitivně právo postupu do druhé ligy.

Svěřence trenéra Jaroslava Bariše tak dnes, v sobotu 30. března od 19.45 hodin, čeká na domácím ledě první duel kvalifikace proti Jindřichovu Hradci, vítězi Jihočeského přeboru. Odveta se hraje 6. dubna v Jindřichově Hradci.