„Na to jsem ale během zápasu nemyslel. Kluky z Orlové pochopitelně znám, ale že bych se na utkání nějak speciálně připravoval, to ne. V tom fofru na ledě na to stejně nemyslíte, jestli někdo zkouší spíše pálit, nebo jde do bekhendové kličky. Hlavní je, že jsme uhráli tři body a posunuli se v tabulce nahoru,“ konstatoval po utkání mladý gólman Karviné, odchovanec havířovského hokeje.

„Věděli jsme, co nás čeká, že to pro oba týmy bude hodně důležitý zápas jednak z pozice derby a jednak z pozice aktuálního postavení obou týmů v tabulce. Taky jsme nechtěli zklamat početné publikum. Musím určitě vyzdvihnout fanoušky, karvinské i orlovské, kteří přijeli. Vytvořili pěknou atmosféru, která hráčům na ledě pomohla. Hlavně tedy nám,“ usmál se Volf.

Jak karvinské mužstvo zápasem žilo? Byl to pro něj jistě mimořádný zážitek. „Ano, to byl. Derby je jenom jedno a cítil jsem to i v kabině. Před každou třetinou jsme se hecovali, podporovali se a opakovali si, co máme dělat, abychom zápas zvládli. Zdůrazňovali jsme si, že se nám nesmí stát to, co nás potkalo v předešlých slibně rozehraných zápasech s Opavou či Hodonínem. Dneska to naštěstí vyšlo,“ pochvaloval si Volf. Co mělo být karvinskou hlavní devízou v souboji se zkušenějším protivníkem?

„Bojovnost v kombinaci s důsledným dodržováním taktických pokynů. V tomto směru se nám povedl zápas v Kroměříži a chtěli jsme na něj navázat i dnes. První i druhá třetina byla z naší strany velmi dobrá, v té poslední už si Orlová vytvořila tlak, přeci jen to je kvalitní tým, ale naštěstí už vyrovnat nestihla,“ oddechl si gólman SK. Ten zároveň věří, že zvládnuté derby jeho tým správně nastartuje. „Šest bodů z posledních dvou zápasů nám pomůže k tomu, aby se uvolnila v kabině atmosféra, snad už nebudeme působit tak svázaným dojmem. V předchozích zápasech se nedařilo bodovat, což vám na psychice nepřidá a my byli ztrémovaní. Teď už bychom tak nervózní být nemuseli,“ doufá ve zlepšení Marek Volf.