Tomáš Výtisk, karvinský asistent trenéra Kmoníčka, viděl zápas takto: „Po tom předchozím zápase ve Vsetíně jsme měli soupeře načteného a zhruba věděli, co na ně bude platit. Bylo třeba jim nenechat prostor k rozjezdu, což se dařilo. Takticky jsme zvládli pokrývání středního pásma, vyráželi do protiútoků a konečně také proměňovali šance. To je naše hra, toho jsme se drželi. Věděli jsme, že i když je Vsetín nahoře, dá se s nimi hrát. To se potvrdilo. Jsme rádi za výhru, protože další ztráta by pro nás už byla krajně nepříjemná. Snad to hráče psychicky povzbudí před dalšími náročnými domácí zápasy s favority."

SK Karviná – VHK Vsetín 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Vydra (Pavlačka, Bronislav), 32. Szajter (Deutsch, Luka), 60. Luka – 25. Tichý (Daněk). Rozhodčí: Fiala. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 165.

Karviná: Gleich – Hoďa, Deutsch, Vydra, Zamecznik, Čintala, Mládenka, Jaroch – Luka, Szajter, M. Kasperlík – Juhász, O. Kasperlík, Opravil – Stoklásek, Pavlačka, Andrés – Foltyn, Chomič, Vyčesaný. Trenéři: Kmoníček a Výtisk.