AZ v pátek vydoloval na jihu Čech výhru 3:2 a vrátil tím celou sérii ještě k šestému zápasu na vlastní led. A ten byl pořádně vypjatý.

Domácí začali nejlépe, jak mohli a už na konci druhé minuty je přesnou střelou poslal do vedení Procházka. „Nastoupili jsme aktivně, měli jsme tlak a vypracovali jsme si i další šance,“ pochvaloval si trenér domácích Jiří Režnar.

Více než tři tisícovky diváků propukly v euforii a hnaly domácí vstříc další brance. Tu však půl minuty před první sirénou vstřelil hostující Babka, který tečoval Kutlákovo nahození – 1:1.

Ještě předtím ale začala na havířovském zimáku pořádně houstnout atmosféra. Vše odstartoval nešetrný zákrok Heřmana na Gřeše do obličeje (podle hostů šlo o čistý hit), po němž zůstal domácí útočník ležet na ledě. Až za pomoci spoluhráčů se odbelhal do kabin, zůstala po něm na ledě krvavá stopa, avšak hostující bek nebyl k údivu všech vůbec potrestán.

Vyloučení, tresty, únava

Zloba domácích diváků propukla naplno poté, co po dalším zákroku nedohrál utkání ani Pořízek a Kotala obdržel trest do konce utkání.

close Hokejisté Havířova (v modrém) v posledním utkání série s Českými Budějovicemi. Emoce tekly proudem. info Zdroj: Michal Polák zoom_in

V té době byl stav nerozhodný, ovšem to neplatilo dlouho. V 26. minutě dostal přihrávku zpoza branky Jandus, jenž, jak se později ukázalo, vstřelil rozhodující gól celé série. „Po těch zraněních a vyloučení jsme hráli už jen na tři pětky. Vzalo nám to spoustu sil, byli jsme hodně unavení a už to nešlo zvrátit,“ mrzel Režnara fakt, že jeho tým přišel o důležité hráče.

AZ měl šance na vyrovnání, blízko gólu byli Veselý i Maruna, jenže udeřili znovu hosté. Po půlhodině hry využili přesilovku čtyř proti třem a Doležal dával už na 3:1 pro Motor. Toto vedení už hosté udrželi, v závěrečné dlouhé power play si navíc domácí srazili odražený puk do vlastní svatyně a definitivně tak ukončili své letošní prvoligové účinkování.

„Sezona byla přesto úspěšná, vždyť nás na začátku pasovali na nějaké třinácté nebo čtrnácté místo,“ připomněl Režnar předsezónní prognózy. „Ve čtvrtfinále jsme trápili favorita, každý zápas byl vyrovnaný až do konce, bohužel to ale nevyšlo,“ dodal.

close Hokejisté Havířova (v modrém) v posledním utkání série s Českými Budějovicemi. Emoce tekly proudem. info Zdroj: Michal Polák zoom_in

Co podle něj nakonec celou sérii rozhodlo? „Štěstí v hokeji není. Byla to zkušenost. Taky byli vyšší a silnější, naopak my jsme už v závěru ztráceli síly a v soubojích to bylo vidět,“ zhodnotil Režnar průběh dramatické série, kterou České Budějovice vyhrály 4:2 a postoupily do semifinále.

AZ Havířov – Motor České Budějovice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Procházka (Veselý) – 20. Čermák (Kutlák, Přikryl), 26. Jandus (Přikryl, Doktor), 30. Doležal (Karabáček, Pýcha), 60. Novák. Rozhodčí: Obadal, Koziol – J. Novák, R. Žídek. Vyloučení: 5:6, navíc Kotala DKU. Využití: 0:1. Diváci: 3353. Konečný stav série: 2:4.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner, Mrowiec – Rehuš, Seman, Kotala – Bambula, Veselý, Gřeš – Bednář, Haas, Maruna – Procházka, Pořízek, Pawliczek. Trenér: Režnar.

Prospal ani diváci neudrželi nervy

Plály vášně! Nedělní duel Havířova s Českými Budějovicemi se odehrál ve vyšponované atmosféře, kterou odstartoval zákrok hostujícího Heřmana na Gřeše. Na českobudějovickou střídačku, a hlavně na trenéra Jihočechů Václava Prospala, se následně začala snášet sprška nadávek, a dokonce plivanců, na což kouč Motoru reagoval tím, že začal na největší křiklouny stříkat vodu z bandasky. Za „odměnu“ vyfasoval trest do konce zápasu a zbytek utkání odkoučoval „z kabiny“. Ve skutečnosti samozřejmě stál bokem od střídačky svého týmu.

Emotivní zápas však pokračoval a na začátku druhé třetiny zůstal ležet po dalším zárkoku hostů na ledě i Pořízek. Ani on, stejně jako Gřeš, utkání nedohrál. Jen o pár okamžiků později se dostal do potyčky s Pavlinem Kotala. Oba „kohouti“ dostali po dvou minutách, Kotala byl však potrestán ještě desetiminutovým osobním trestem a nakonec z nepochopitelných důvodů byl rovnou vykázán ze hřiště s trestem do konce zápasu. Při odchodu z ledu ještě stihl odhodit hokejku. Rozhodčí vypjaté okamžiky v Havířově vůbec nezvládali!