Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem více než dvacet tisíc dětí, z nichž třeba jednou vyrostou noví Pastrňákové.

Týden hokeje se v letošní sezoně konal dvakrát, poprvé v září a znovu od 21. do 27. ledna. Do akce se opět zapojil prvoligový Havířov, druholigová Orlová, ale i Karviná, Bohumín a Český Těšín, které působí v krajském přeboru.

Smyslem projektu je uspořádat série sportovních akcí pro děti ve věku od čtyř do osmi let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zase získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický i osobnostní rozvoj jejich ratolestí. Ty si tak bez rozdílu dovednosti bruslení mohou zdarma vyzkoušet, jaké to je být hokejistou svého oblíbeného klubu.

Velký zájem

S lednovou účastí byly všechny kluby velmi spokojeny. „V září jsme tady měli jen šest dětí, bylo totiž velké teplo. Ale teď přišlo 49 nových zájemců. Hned potom volalo asi deset rodičů, že by jejich děti chtěly pokračovat, což je skvělé,“ potěšilo šéftrenéra přípravky havířovského AZetu Petra Jemelíka. O rekordní ročník se ale v Havířově nejednalo, tím byl hned ten premiérový, kdy dorazilo 70 dětí. „I nyní jsme však velmi spokojení. Udělali jsme pro to hodně, rozjela se velká propagace, kontaktovali jsme školy i školky, a vyplatilo se,“ dodal Jemelík.

Týden hokeje v Orlové.

V šatně i na tréninku

Účast si pochvalovali také v Orlové, kde přivítali 24 nových zájemců. „Děti si mohly vyzkoušet různé dovednosti jak na ledě, tak i mimo něj. Pro rodiče byla připravena prezentace ve VIP s informacemi o fungování klubu a hokejové přípravky,“ uvedl šéftrenér orlovské mládeže a zároveň obránce druholigového týmu Petr Tomis. „Akce se povedla a splnila svůj účel,“ potěšilo jej.

Ještě o pět dětí více než v Orlové dorazilo na Týden hokeje do Karviné. I tady malí hokejisté nafasovali hokejové dresy a po krátké prezentaci se přesunuli do šatny. „Tam jim trenér ukázal, co všechno si na sebe malý hokejista musí obléct před tím, než vyrazí na led,“ řekl Dominik Boniatti. „Na děti taky čekal ukázkový zápas třetích a čtvrtých tříd. Rovněž si vyzkoušely první organizovaný trénink s trenérkou a první krůčky na ledě s židličkami a barevnými kostkami,“ popsal, jak celá akce probíhala nejen v Karviné, ale i na dalších stadionech.

Týden hokeje přivítali také v Bohumíně, kam zavítalo 18 zájemců. „Děti byly šikovné. Na ledě vydržely skoro hodinu,“ pochválil trenér přípravky Jan Ovčaří.

A s akcí byli spokojeni také v Českém Těšíně. Zatímco v září přivítali jen čtyři nové zájemce, tentokrát jich bylo 33. „Na další trénink už přišli čtyři z nich,“ prozradil šéftrenér mládeže Roman Pavlík. „Mělo to efekt,“ uzavřel.