První liga měla na programu poslední kolo před Vánoci. Havířovský tým odjel do Přerova, kde se čekal tuhý boj dvou sousedů v tabulce. Ten se potvrdil, domácí rozhodli o výhře během druhé části, kterou vyhráli 2:0.

V té úvodní měli sice převahu na puku i více střel, jenže skóre bylo 1:1. „Vypadalo to na to, že tady můžeme něco uhrát. Měli jsme i nějaké šance, bohužel jsme využili jen jednu,“ zalitoval trenér AZetu Jiří Režnar.

Přerovu vycházely přesilovky. Jednu využil hned na startu utkání, další ve 24. minutě. „Soupeř nás trestal hlavně z těch přesilovek, kdy dal dvě branky. My jsme naopak za dvě třetiny měli šest přesilovek a vystřelili jsme třikrát na bránu. To pak těžko můžete něco uhrát,“ poukázal Režnar na zásadní rozdíl ve hře obou mužstev.

Jeho svěřenci se snažili ztrátu dohnat v poslední třetině, ale nepovedlo se. Gól Rehuše na 3:2 přišel pozdě a domácí pak pečetili gólem Tomiho do prázdné brány. „Podle mě jsme byli dnes lepší. Jenže jsme si to komplikovali sami zbytečnými vyloučeními a Havířov se při přesilovkách dostával do tlaku. Zachytal nám Klíma. Díky němu a také většímu důrazu v předbrankovém prostoru jsme to dnes vyhráli,“ hodnotil duel přerovský trenér Kamil Přecechtěl.

Zubr Přerov – AZ Havířov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Pala (Sýkora, Navrátil), 24. Sýkora (Pala, Navrátil), 37. M. Procházka (Ferenc, Malina), 60. Tomi (Sikora, Novotný) – 7. Pořízek (Kotala, Dudek), 60. Rehuš (Rašner). Rozhodčí: Kopeček, Valenta – Novák, Rubáš. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:0. Diváci: 1973.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Rašner, Dudek, Rutar – O. Procházka, Seman, Rehuš – Maruna, Veselý, Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Žukenov, Cihlář, Macuh. Trenér: Režnar.