Výhra Břeclavi zároveň znamená, že do baráže o udržení v soutěži spadlo stejně jako loni Valašské Meziříčí.

Zápas samotný začal pro Břeclav nejlépe, jak mohl. Během úvodní třetiny nasázeli domácí Orlové čtyři branky, vyhnali z klece orlovskou oporu Iláše, který neměl svůj den, a směřovali za jasnou výhrou.

Té se také dočkali, když postupně svůj náskok navýšili a uhájili i čisté konto. Orlová se s druhou ligou rozloučí v sobotu v domácím střetnutí s Novým Jičínem.

Orlovský trenér Daniel Marosz zhodnotil zápas stručně: „Věděli jsme, že jsme zachráněni, bylo už těžké hráče motivovat. V posledních dnech jsme toho odehráli fakt moc, hráči už toho mají plné zuby. Zase jsme měli k dispozici jen pět obránců a zahráli si i někteří útočníci, kteří déle netrénovali. Chtěli jsme tady samozřejmě vyhrát, ale po dvou hloupých gólech jsme Břeclav nastartovali a ta už si tři body nedala vzít. Tentokrát měla větší vůli po vítězství ona."

Břeclavský kouč Michal Konečný kvitoval záchranu svého týmu s povděkem. „Už s Prostějovem jsme nehráli špatně, ale bodů jsme se dočkali až teď. Podařil se nám vstup do zápasu, od kterého se vše odvíjelo. Na Orlové se trošku projevila únava z náročného programu, přece jen hráli zápas co dva dny a toho jsme využili. Dneska se nám dařilo, povedlo se nastřílet i hezké góly. Nakonec to všechno dobře dopadlo, hráči si udržení zasloužili a z této sezony se musíme jedině poučit," poznamenal Konečný.

Lvi Břeclav – HC Orlová 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Kučera (Haman), 11. Medřický (Kučera, Kovář), 18. Bolfík (Dora, Popolanský), 19. Zháňal (Novák), 28. Kučera (Haman), 43. Novák (Haman, Šaur), 58. Kučera (Buhaj). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 4:3, navíc Mráz (O) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 85.

Orlová: Iláš (18. Urbánek) – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Zientek, Hegegy, Vydra – Pavliš, Studený, Voznica – Blatoň, Galgonek, Mráz – Szajter, Badžo, Plášek – Grepl. Trenér: Daniel Marosz.