Lépe řečeno, před rokem Karviná prohrála oba finálové boje se Slavií. Tým, který je základem české reprezentace, se však před sezonou definitivně přesunul do Příbrami (už dříve tam Slavia hrávala domácí zápasy). Letos se vydala ve stejných stopách a znovu vládne extralize.

„Příští rok to snad zlomíme,“ věří ve zlato kouč Karviné Josef Štoudek. „Ale holky se nemají za co stydět. Musím je pochválit, bojovaly, držely při sobě a rvaly se statečně,“ dodal.

Příbramské hokejistky zahájily finálovou sérii domácí výhrou 4:1. V první třetině přitom branka nepadla a před posledním dějstvím domácí vedly jen 2:1. „V poslední části jsme do nich bušili, ale oni předvedli parádní kombinaci a odskočili nám na 3:1,“ komentoval Štoudek rozhodující moment utkání. Závěrečný gól dala Příbram během karvinské power play. „My jsme hráli, oni dávali góly,“ pokrčil rameny kouč Karviné.

Karvinské hráčky nestačily ve finále na Příbram (bývalou Slavii).

Rozhodlo prodloužení

Také do karvinské odvety lépe vstoupila Příbram, kterou v 18. minutě poslala do vedení Kosinová. Domácí hráčky se však nevzdaly, hrály velmi dobrý hokej, jenže je trápila koncovka. Ve druhé třetině přesto srovnala Tomigová a zápas dospěl do pětiminutového prodloužení, které se hrálo ve třech proti třem. Po třech minutách ho rozhodla hostující Kosinová, která svou druhou trefou v utkání zajistila Příbrami zlato z domácí soutěže. „Ale jsem na holky hrdý, zápas měl vážně náboj,“ uvedl Štoudek.

Karvinské hráčky tak skončily opět těsně pod vrcholem, rozhodně ale moou sčítat pozitiva. „Finále je určitě úspěch. Asi nám jen schází kousek toho štěstí,“ hledá Štoudek příčiny smolné porážky. „Držet tolik let tak vysokou laťku je náročné. Bez podpory města a Moravskoslezského kraje by to nešlo,“ uzavřel letošní stříbrnou sezonu.

Výsledky finále: HC Příbram – HC Býci Karviná 4:1, HC Býci Karviná – HC Příbram 1:2 p. Konečný stav série: 0:2.