Předně mají novou brankářskou jedničku. Ondřej Bláha totiž odešel do Vsetína a kádr AZetu posílil Aleš Stezka. Dvaadvacetiletý rodák z Liberce byl v roce 2015 draftován do NHL, když si jej ve čtvrtém kole vybrala Minnesota. Stezka se ale do káru Wild neprobojoval a po dvou letech v zámoří se vrátil do Liberce, kde si odbyl extraligovou premiéru. Chytal také za Chomutov a prvoligové Ústí nad Labem.

V Havířově jej čeká náročný úkol – Bláha totiž v týmu trenéra Jiřího Režnara odvedl velmi dobrou práci, získal si oblibu u fanoušků. „Měli jsme o něj zájem i nadále, ale s agentem jsme se nedomluvili na délce smlouvy. Táhlo se to, a tak jsme začali řešit Stezku. Je mladý a velmi kvalitní. Měl by Ondru nahradit,“ uvedl manažer havířovského klubu Patrik Rimmel.

„Na angažmá v Havířově budu vzpomínat rád. Bylo to dobré, hráli jsme nahoře, byla tady skvělá parta a udělali jsme play off,“ ohlíží se za působením v Havířově šestadvacetiletý Bláha, kterého v nové sezoně čekají se Vsetínem zápasy proti teď už bývalým spoluhráčům. „Těším se na to. Se Vsetínem to bylo vždy vyhecované, budou to určitě dobré zápasy i z druhé strany,“ říká Bláha.

„Ondra u nás odvedl kus dobré práce, za kterou mu děkujeme,“ dodal Rimmel. Havířovským brankářem číslo dvě zůstává domácí Jiří Matoušek a trojkou se stal nově Marek Štipčák. „Ještě bychom měli získat nějakého extraligového gólmana na střídavé starty,“ uvedl generální manažer AZetu.

Kapitán Jan Maruna podepsal v Havířově novou smlouvu.

Další změny

S Havířovem podepsali nové smlouvy Jan Maruna, David Chroboček, Jakub Dudek, Filip Seman a Radek Veselý. Klub uplatnil opci na Radka Pořízka, Davida Zdeňka, Dominika Pawliczka, Dominika Cihláře, Vojtěcha Ševěčka, Lukáše Bednáře a Jakuba Kotalu. Už dříve prodloužil svůj kontrakt Jakub Matai.

Kromě Bláhy opustil kádr Havířova i Marek Haas, jenž ukončil kariéru, a taky Antonín Bořuta a Branislav Rehuš. První z nich zamířil do Znojma, druhý posílil Vsetín. „Chtěl zkusit zahraničí, ale dostal nabídku ze Vsetína, což my finančně nemůžeme přebít ani dorovnat,“ prozradil Rimmel. „Tonda Bořuta bydlí ve Znojmě. Dostal nabídku od domácích a podepsal,“ vysvětlil přesun Bořuty domů.

Změny v kádru tím ale nekončí. „Máme rozjednaného dalšího obránce a chceme posílit i útok, nicméně nespěcháme na to,“ uzavřel Rimmel začátkem května.