Hlídku strážníků kontaktoval muž, který sdělil, že na náměstí T. G. Masaryka v Havířově-Šumbarku sedí na okenním parapetu žena.

Po příchodu na místo spatřila hlídka MP ženu sedící na okenním parapetu v přízemním patře, asi sedm metrů od země.
"Na dotaz strážníků, proč sedí na parapetu uvedla, že neví, ale má u sebe někoho doma, ale nikdo ji nechce okno otevřít. Na zvonění hlídky však nikdo nereagoval. Následně si žena uvědomila, že má u sebe klíče od vchodu a bytu, které hodila hlídce MP na zem," uvedl vrchní policejní rada Havířova Bohuslav Muras.

Alkohol tester, ilustrační foto.
Děti v Havířově pily alkohol na ulici. Přiopilé dívky zajistili strážníci

Mezitím se na místo dostavila i hlídka PČR, kdy za pomocí klíčů se společně s hlídkou MP dostala dovnitř bytu, ženě otevřeli okno a pomohli ji zpátky do bytu.

"V bytě se nikdo nenacházel a dotyčná nebyla schopná vysvětlit proč seděla na parapetu, a za jakých okolností se na něj dostala. Orientační dechová zkouška vyšla s pozitivním výsledkem 2,78؉ alkoholu v dechu. Událost byla předána hlídce PČR k dalšímu řešení," doplnil zástupce strážníků.

Opilý muž seděl v kolejišti a nechtěl odejít

Další případ oznámili strážníkům obyvatelé města telefonicky. Volající sdělila, že na kolejišti za OD OBI v uici Před Tratí, Havířov-Prostřední Suchá, se nachází podezřelá osoba, která ohrožuje sama sebe chůzí po kolejišti.

"Vyslaná hlídka pak na místě spatřila muže, který v seděl v kolejišti v úseku mezi ulicemi Fryštátska a Dělnická," sdělil vrchní policejní rada Havířova.

Michal David.
Zámecký festival v Havířově. Hrají Turbo i Michal David s kapelou, Heidi a další

Muž byl v podnapilém stavu a ohrožoval sám sebe a provoz vlakových souprav na uvedené železniční trase. "Jelikož odmítal opustit kolejiště a kladl aktivní odpor, byly vůči němu hlídkou MP použity donucovací prostředky a následně byl předán přivolané hlídce PČR k dalšímu řešení," doplnil zástupce strážníků.