Ošetřovatelky, které v jednom pokoji uviděly neznámého muže, nejprve kontaktovaly městskou policii. "Muž jim měl tvrdit, že je příbuzný staré paní, v jejímž pokoji se nacházel. Nevěřily mu. Rodinu seniorky znaly. Jejich podezření ještě umocnilo zjištění, že se muž pokusil odnést věci, které evidentně paní patřily," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

To se již na místo dostavili také policisté oddělení hlídkové služby, kteří ověřili mužovu totožnost a eskortovali ho na obvodní oddělení Havířov 3.

Čtěte také

Devětatřicetiletý muž policistům vypověděl, že pomáhal starší paní s chodítkem, kterou potkal na ulici. Uvedl, že ji doprovodil do vnitřních prostor domova.

"Do pokoje další klientky údajně vstoupil, protože paní potřebovala pomoct s vypnutím televizoru. Igelitovou tašku s jejími osobními věcmi měl prý u sebe proto, že mu ji půjčila. Popíral, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání," pokračuje mluvčí policie.

Svědecké výpovědi i další indicie, které policisté zjistili, ovšem nasvědčovaly pravý opak. "V rámci zkráceného přípravného řízení muži policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že za obdobou majetkovou trestnou činnost byl v minulosti již odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky," dodala mluvčí.