"V ulici 17. listopadu, Havířov – Město spatřili strážníci dopravní nehodu mezi vozidlem a chodcem. Řidič vozidla hlídce sdělil, že odbočoval a do vozovky mu vstoupila mladá žena, kterou v nízké rychlosti srazil pravým předním nárazníkem a ta poté spadla na zem," uvedl vrchní policejní rada Havířova Bohumil Muras.

Žena byla bez viditelného zranění. Strážníci pak kontaktovali zdravotníky i policii. "Svědkyně události, která v době nehody stála na přechodu pro chodce uvedla, že slečna vstoupila na přechod do vozovky těsně před projíždějící vozidlo v době, kdy na semaforu svítila červená a řidič neměl šanci vozidlo zabrzdit. Na místo dorazila RZS, která si dotyčnou převezla k vyšetření do Nemocnice Havířov a PČR, která si nehodu převzala k dalšímu šetření," řekl dále policejní rada.

Čtěte také

Vůz, který narazil do kontejneru na odpad a poté odjel na parkoviště neušel hlídce strážníků v Moravské ulici v části Šumbark. "Strážníci kontaktovali řidiče, který jevil známky opilosti. Následná orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu prokázala pozitivní výsledek 1,88؉. Vzhledem k tomu, že zde vzniklo důvodné podezření z trestného činu, byl dotyčný omezen na osobní svobodě a byla přivolána PČR, která si událost převzala k dalšímu šetření," řekl policejní rada Havířova.