"Mladíci strážníkům oznámili, že nemohou nalézt svého kamaráda, kterého potkali venku v ulici 17. listopadu, Havířov – Podlesí, a byl ve špatném zdravotním stavu," uvedl vrchní policejní rada Havířova Bohumil Muras.

Dotyčný jim nechal své osobní věci včetně mobilního telefonu a následně odešel neznámo kam. Na místo byla vyslána hlídka. Informace, včetně popisu nezletilého chlapce, byla předána všem strážníkům ve službě i policii.

Čtěte také 

"Přes dispečink MP byla kontaktována matka nezletilého, která uvedla, že bydlí v Ostravě a syna má teď na starost bývalý manžel ve střídavé péči. Dále uvedla, že kvůli sporu se svým otcem se to nestalo poprvé, ale vždy se vrátil domů," popsal dále policejní rada Havířova.

Ještě tu noc pak nalezla hlídka MP v ulici Dlouhá třída ležet na zemi osobu odpovídající popisu. "Dotyčný špatně komunikoval, zřejmě pod vlivem drog nebo alkoholu. Na místo byla ihned přivolána RZS, která si nezletilého převezla do Nemocnice Havířov k vyšetření. Strážníci kontaktovali matku nezletilého a PČR, která si celou událost převzala k dalšímu řešení," dodali havířovští strážníci k případu.