VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 17:25

Na závěr jarmarku se ochutnával štrúdl

Lidová muzika, krojovaní tanečníci, rukodělné výrobky, výborná nálada a vůně jablečného štrúdlu. Takto vypadalo nedělní odpoledne na nádvoří těšínského zámku, kde se v rámci akce Poklady z těšínské truhly konal už 13. Těšínský jarmark řemesel.

včera 15:40

OBRAZEM: Hasiči v Horní Suché slavili výročí

Slavnostní členskou schůzi si v pátek podvečer dobrovolní hasiči v Horní Suché připomněli 115. výročí svého vzniku. Historie sboru se začala psát v roce 1903.  

včera 15:20

Floridští Hurricane Party odstartují evropské tour v Českém Těšíně

Říkají si Hurricane Party, jsou z Floridy, a jejich zábavné koncerty také jednu velkou divokou povedenou party představují. Projekt tvoří písničkář RickoLus a raper Bluebird, kteří se v Česku se svými sólovými vystoupeními již představili.

21.9.2018

Kapela Lombard potěšila své karvinské fanoušky

FOTOGALERIE/ Podruhé během několika měsíců se v Karviné objevila polská rocková legenda, kapela Lombard.

15.9.2018

OBRAZEM: Koncert zrakově postižených umělců v Havířově

V rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, koncertovali v pátek odpoledne v havířovské Městské knihovně v ulici Svornosti zrakově postižení hudebníci, klarinetista a skladatel Jan Budín, klavírista a pedagog David Šugárek.

14.9.2018

Natáčení minisérie Stockholmský syndrom: Nešťastný výstřel změnil osudy lidí

V policejní stanici se ve středu proměnila jedna z budov v havířovské Kubelíkově ulici. Mohli jsme v ní zahlédnout Zuzanu Mauréry, Martina Pechláta, Elizavetu Maximovu, Vojtu Vondráčka a dalších herce.

10.9.2018

VIDEO: Slovenský soubor v Havířově ohromil temperamentním tancem i kroji

Mezi skvosty letošních Havířovských slavností určitě patřil Poddukelský umelecký ľudový súbor z východního Slovenska, který zahajoval sobotní program. Předvedl temperamentní lidový tanec s hudebním doprovodem vyzařující množství pozitivní energie.

8.9.2018

OBRAZEM: Knižní jarmark v Karviné si objednal nejen skvělé počasí

FOTOGALERIE/ Babí léto si bez tradičního Knižního jarmarku v Karviné dokáže představit asi jen málokdo.

2.9.2018

OBRAZEM: Dožínková slavnost se těšila velkému zájmu

V zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích se v sobotu před velmi početnou návštěvou konaly již 49. proslulé Slezské dožínky.

1.9.2018

Historik a redaktor Radim Jež: Věřím, že časopis Těšínsko zaujme každého

Vlastivědný časopis Těšínsko vydává už řadu let Muzeum Těšínska a vychází dvakrát ročně. O tom, co přináší jeho nejnovější číslo, hovoříme se členem redakce, historikem muzea Radimem Ježem.  

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

27.8.2018

OBRAZEM: Slatina - Děvčátko z Ostravy a další nestárnoucí melodie

VIDEO/ Dechová hudba Slatina uzavřela v neděli odpoledne cyklus devíti havířovských prázdninových promenádních koncertů za Kulturním domem Radost.

21.8.2018

Dálkový běh Petra Kuchaře pokračuje

Oběhnout celé území někdejšího Československa si vzal za výzvu lékař a dálkový běžec Petr Kuchař, který na trasu dlouhou zhruba 3000 kilometrů vyběhl 11. května z Dětmarovic.

17.8.2018

Rockový svátek nad Olzou

Legendy českého i zahraničního klasického hard rocku a jejich fanoušci si dají v sobotu dostaveníčko v českotěšínském parku Adama Sikory, kde se pod širým nebem uskuteční 4. ročník festivalu Rockování nad Olzou.  

14.8.2018

Fanoušky TV Šlágr neskolilo ani obrovské vedro

FOTOGALERIE/ Fanoušci TV Šlágr jsou sice většinou staršího věku, rozhodně ale nejde o žádné padavky. Ačkoli bylo takřka nesnesitelné vedro, přicházeli mnozí z nich na českotěšínské náměstí ČSA už hodinu dopředu, aby si obsadili co nejlepší místa pro natáčení dalšího z pořadů Československá zlatá desítka.

13.8.2018

OBRAZEM: Dechovka Záhořané rozdávala radost a veselí

Skvělá muzika, krásné slunečné počasí a početná návštěva. Tak vypadal, nedělní promenádní koncert pod širým nebem za Kulturním domem Radost v Havířově.

10.8.2018

Umělci o prázdninách? Pracují, ale i lenoší

Časy se mění. A někdejší slovní spojení „herecké prázdniny“ nyní už zdaleka neplatí i pro další umělecké obory.

8.8.2018

Návštěvníky Šlágrování zchladí ve vedru hasiči vodní mlhou

Český Těšín - Organizátoři koncertu nazvaného Šlágrování, na němž ve čtvrtek bude hrát a zpívat desítka interpretů, se s ohledem na hlášené extrémně horké počasí připravují na to, že bude-li to potřeba, nechají diváky zchladit vodní mlhou.

6.8.2018

Filmový klub už láká na program

Letos padesátiletý Filmový klub Karviná už oznámil program na blížící se podzimně-jarní sezonu, která startuje tradičně v září.

5.8.2018

Vypněte, prosím bagr, přijel zlatý Permoník a bude se zpívat

Bylo to veselé, dojemné, velkolepé a hlavně zasloužené. V sobotu po 16. hodině se do Karviné vrátil z další úspěšné zahraniční cesty karvinský Pěvecký sbor Permoník. Tentokrát z Japonska, kde jeho zpěvačky opět předvedly, že patří do 1. světové ligy.

4.8.2018

Příhraniční sraz motorkářů hlásí rekordní účast

Celkem 524. Takový je počet letošních motocyklů, které dorazily na sobotní příhraniční mezinárodní sraz v polském Skrbeńsku.

4.8.2018

OBRAZEM: Historická auta i elegantní dobové kostýmy

Přehlídka desítek dobových vozidel, ale také plavek, kostýmů a klobouků, k tomu stylová hudba. Takto vypadal sraz historických vozidel, který se v sobotu konal v Hobbyparku v Bohumíně.

3.8.2018

Bohumín ovládnou historická auta i motocykly

Vzácné a nablýskané stařičké automobily a motocykly, posádky oděné do historických kostýmů, módní přehlídky a soutěže elegance i stylová jazzová hudba i občerstvení. Takový je sobotní program v bohumínském Hobbyparku, kde se od 10 hodin koná sraz historických vozů a s tím spojená soutěž elegance jejich posádek.

31.7.2018

Esa letošních Havířovských slavností: James Blunt, Epica, Apocalyptica, Elán...

Letošní Havířovské slavnosti nabízejí opět slavná jména a bohatý doprovodný program. Slavnosti se budou konat v pátek a sobotu 7. a 8. září v areálu Městské sportovní haly.

27.7.2018

Miroslav Etzler: Ostrava šla v mnoha věcech prudce nahoru

Miroslav Etzler, původem ostravský herec, který osm let vystupoval na prknech Národního divadla v Praze, se na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě opět převtělí do role Polonia, otce Ofélie a Laerta, dvorního komořího v jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. S Hamletem se chystá dobýt Slezskoostravský hrad rovnou třikrát, a to ve dnech 31. července až 2. srpna 2018.

AKTUALIZOVÁNO
26.7.2018

Japonské zápisky aneb cesta Permoníku do Tokia

Koncertní sbor Permoník úspěšně reprezentoval Karvinou a Českou republiku v Japonsku, kde se v Tokiu zúčastnil celosvětové soutěže ve sborovém zpěvu.

26.7.2018

Kulturní léto: divadlo i koncert

Karvinské kulturní léto na podiu na Masarykově náměstí zve na další akce.

23.7.2018

VIDEO: Hasičanka zahrála Aničkám

V neděli odpoledne pokračovala za Kulturním domem Radost v Havířově již tradiční série prázdninových promenádních koncertů pod širým nebem Z obavy deště musel být tentokrát přesunut do kulturního domu.

23.7.2018

Výstava věnovaná výročí vyvraždění carské rodiny

Až do konce července je ve foyeru regionální knihovny v Karviné-Mizerově výstava věnovaná výročí zavraždění rodiny posledního ruského cara Nikolaje Romanova a celé jeho rodiny.

21.7.2018

Pouť zahájily výstřely z historických děl

Výstřely z děl, která sloužila jako opravdová zbraň v období třicetileté války, v sobotu vpodvečer oficiálně zahájily letošní stonavskou pouť. Repliky zbraní dorazily z Polska a s nimi dva střelci v uniformách bílské městské stráže.

18.7.2018

Permoník vyráží do Země vycházejícího slunce

Desítky hodin zkoušení se chýlí ke konci. Letenky jsou rezervované. Zbývá jen zabalit, rozloučit se s nejbližšími a vyrazit do Prahy na letiště, odkud se v pondělí ráno vydají členky karvinského pěveckého sboru Permoník přes Istanbul do Tokia na další celosvětovou soutěž ve sborovém zpěvu.

15.7.2018

OBRAZEM: Vyhlášená Petřvaldská pouť se vydařila

O víkendu se v Petřvaldě konala tradiční, hojně navštěvovaná pouť spojená s jarmarkem.

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Petřvaldská pouť

Po oba víkendové dny se v areálu petřvaldské TJ HEPO koná tradiční obecní pouť a jarmark.

14.7.2018

Výstavy, pohádky a smích. Léto v Orlové si děti uživají

Prázdniny jsou v plném proudu a i přesto, že většina rodin odjela na dovolenou, pro orlovské děti, které se na dovolenou teprve chystají, je připraven bohatý prázdninový program. Čeká na ně interaktivní výstava večerníčků, čtení pohádek nebo prázdninový týden v knihovně.

13.7.2018

Ženy v akci. Keramická díla ozdobila školní zahradu

Menší i větší keramická dílka ozdobila před časem zahradu životické Základní školy Zelená. V rámci vernisáže s názvem Ženy v akci zde lidé mohli obdivovat keramické výrobky pocházející z rukou žen ze Střediska volného času Asterix, stejně jako krásné bonsaje pana Neuwirta ze Životic.  

10.7.2018

Děti vyrážejí na historická místa

Historie a městské památky, téma, které může být zajímavé i pro děti. Netradiční prohlídky historických míst Karviné, zajímavé výklady, zábavné soutěže.

10.7.2018

Festival Rocktherapy hraje letos pro děti

Děti a tvrdý rock. Pořadatelé orlovského charitativního rockového festivalu Rocktherapy letos podpoří děti s onkologickými problémy. Součástí hudební akce budou i mnohé aktivity, které pobaví celé rodiny, a festival se tak pro vyznavače tvrdé muziky může stát i příjemným rodinným dnem.

1.7.2018

VIDEO: Soubor Błędowice oslavil pětatřicátiny. Diváci gratulovali ovací vestoje

FOTOGALERIE/ Tanec, muzika, krásné kroje, vtipné scénky, neopakovatelná atmosféra a na závěr dlouhý potlesk vestoje. To vše patřilo k sobotnímu jubilejnímu koncertu ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově.  

29.6.2018

V Havířově vystavila své obrazy německá nevidomá autorka Silja Korn

V rámci festivalu „Dny umění nevidomých na Moravě“ se konala v Městské knihovně Havířov ve spolupráci s místní pobočkou Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS), výstava obrazů německé zrakově postižené umělkyně Silji Korn.

26.6.2018

Ocenění pro historičku a hudebníky

U příležitosti letošního výročí 750 let Karviné uděluje město Medaile Wáclawa Oslzaka, za mimořádný a zvlášť záslužný čin, rozvoj a propagaci města.

20.6.2018

Miss Reneta 2018 byla v Havířově zvolena Vendula Plucnarová

Finále tříhodinového programu letošního ročníku soutěže krásy středoškolaček z Česka, Slovenska a Polska patřilo ve středu večer 16leté Vendule Plucnarové z Ostravy. Právě ona byla zvolena Miss Reneta 2018. 

19.6.2018

Havířov čeká volba Miss Reneta, letos na téma ČeskoSlovensko

Deseti středoškolačkám z Česka, Slovenska a Polska se každou hodinu krátí čekání na verdikt poroty, která ve středu večer vyhlásí jednu z nich jako Miss Reneta 2018.

17.6.2018

Drodzy przyjaciele, pozdravil Krajčo karvinské fanoušky polsky

Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se Zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2018

OBRAZEM: Havířov v květech v korzu vedl Masaryk a ukončili ho Nazareth

VIDEO/ V centru Havířova se vsobotu konala tradiční slavnost Havířov v květech. 

15.6.2018

OBRAZEM: Polévka je grunt, předčila očekávání

Šest druhů polévek, pestrý zábavný program pro děti i dospělé, hojná návštěva a hlavně skvělá atmosféra.

14.6.2018

Karvinská Mona Lisa zdobí zámecký Lottyhaus

Mánesova Johanka. Tak někteří familierně označují portrét sedmnáctileté Johanky Dvořákové z Karviné, který v roce 1854 vytvořil slavný český malíř Josef Mánes.

13.6.2018

Havířov v květech je letos jubilejní

ANKETA/ Historie Havířova v květech se datuje k 9. září 1973. S myšlenkou uspořádat květinové korzo přišel ředitel OKR Rekultivace Emanuel Hlaváč. Průvod plný květinami vyzdobených alegorických vozů se stal nedílnou součástí Dne horníků a energetiků.

12.6.2018

Těžkosti mladých princezen

Být princeznou není jen tak, i když je to ve skutečnosti docela obyčejná, chytrá, romantická a dobrosrdečná holka. Právě takovou princeznu hraje v česko-slovenské pohádce Když draka bolí hlava mladá herečka Zuzana Žáková, která natáčela také v parku Boženy Němcové a na Zámku Fryštát v Karviné.

10.6.2018

Moravský vrabec odletěl do Polska

Polská skupina Grupa furmana si v sobotu z Karviné odvezla cenu pro vítěze letošního ročníku Moravského vrabce, což je mezinárodní soutěž trampských, country a bluegrassových kapel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT