VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.5.2018

Na festivalu Bez hranic se představí brněnské HaDivadlo i Laterna Magika

Sedm divadel z Polska, jedno slovenské a tři soubory z Česka - brněnské HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky a jeden ze souboru pražského Národního divadla, první multimediální divadlo na světě, Laterna Magika – se představí na 28. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, nejstarším porevolučním divadelním festivalu v Československu.

18.5.2018

Malí umělci budou rozdávat radost z umění

Druhý ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open se uskuteční ve čtvrtek 24. května, celkem ve 330 městech a obcích po celé republice.

18.5.2018

Do galerií a muzeí je po celý dnešek vstup zdarma

Výstavní síně Muzea Těšínska v celém regionu nabízejí dnes vstup zdarma. Stejně tak nebudete platiti při prohlídce expozice Národní galerie v Lottyhausu Zámku Fryštát.  

15.5.2018

Chrámy se otevírají turistům. Podívejte se, do kterých vyrazit na Karvinsku

Na začátku května odstartoval další ročník projektu Otevřené chrámy. Zapojeno je i několik kostelů v regionu.

12.5.2018

Prohlédněte si některý z kostelů

Od začátku května mají i letos zájemci možnost prohlédnout si interiér a zajímavosti mnoha kostelů v regionu. Projekt Otevřené chrámy vznikl loni a získal si obrovskou popularitu.  

11.5.2018

Na Zlotu zahrají Žlutý pes, IMT Smile a Perfect

Hudební lahůdky české, slovenské i polské provenience nabízí letošní Bystřický Zlot, který se koná už v sobotu 12. května.  

9.5.2018

Bude to tak trochu jiný týden módy

Tak trochu jiný Fashion Week, tedy Týden módy. Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín pořádá několikadenní akci, kde nepotkáte anorektické modelky a neuvidíte trendy výstřelky jara 2018. Zato se zde sami můžete stát módním návrhářem, dozvědět se o propojení módy, ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, pořídit si něco nového na sebe, nebo naopak darovat oblečení do dobročinného bazaru.

7.5.2018

OBRAZEM: Na Lodičkách zahrál František Nedvěd s kapelou

VIDEO/ Na druhý pokus to vyšlo. V neděli se na Lodičkách představil písničkář František Nedvěd se svou kapelou Tie Break. 

6.5.2018

OBRAZEM: Darkov roztančil soubor Olza

Karviná – Asi nejatraktivnější vystoupení letošního ročníku folklorní přehlídky Máj nad Olzou, sledovaly v neděli odpoledne v lázeňském parku v Darkově asi tři stovky diváků.

5.5.2018

OBRAZEM: Havířovská soutěž pěveckých talentů

Soutěživost, nádherná atmosféra, talentovaní zpěváci a pěkný doprovodný program. Nechyběla ani dokonalá světelná show.

28.4.2018

Kino na hranici otevřel Šulíkův film Tlumočník

/FOTOGALERIE/ Promítáním filmu slovenského režiséra Martina Šulíka byl v pátek večer zahájen 20. ročník filmové přehlídky Kino na hranici.

28.4.2018

OBRAZEM: Líheň 2018 – semifinále skončilo, připravuje se finále

V havířovském Jazz clubu se ve čtvrtek večer konalo druhé semifinále mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018.

26.4.2018

Do Těšína se sjíždějí filmové hvězdy

Obě části města se stávají pro nejbližších sedm dní středobodem českého i polského filmového světa. Začíná jubilejní 20. ročník mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici a jako každý rok přivítá hvězdy filmové, režisérské, producentské i scénáristické z Česka, Polska a Slovenska.

26.4.2018

Přijel Karel IV., TGM i mamut

České krounovační klenoty v jejich skutečném rozměru, významné postavy úzce spjaté s naší historií, ale i pohled na děsivost a zároveň i krásu pravěké přírody.

26.4.2018

Ministr kultury při návštěvě kraje: Oceňuji jeho rozvoj za posledních 10 let

/ROZHOVOR/ Ministr kultury České republiky v demisi Ilja Šmíd se ve středu, poslední den dvoudenní vládní návštěvy Moravskoslezského kraje, setkal s vedoucími pracovníky kulturních a uměleckých zařízení Ostravy.   

26.4.2018

Havířovský Den Země láká na bohatý program

Už v pátek ráno propukne na havířovském náměstí Republiky tradiční oslava Dne Země, tentokrát s podtitulem Lesní dobrodružství.  

26.4.2018

Premiéru filmu Dukla 61 si nenechali ujít pamětníci

/FOTOGALERIE/ Téměř do posledního místa zaplněný sál havířovského kina Centrum v úterý vpodvečer sledoval předpremiéru dvoudílného televizního filmu Dukla 61, který se příběhem hornické rodiny vrací k velkému důlnímu neštěstí z roku 1961.  

25.4.2018

Abstraktní malby s konkrétním motivem

Ještě necelý týden mohou návštěvníci Městské knihovny v Orlové obdivovat malby zdejší rodačky a výtvarnice Naděždy Hlouškové, známé pro své osobité abstraktní obrazy a malbu prsty.

25.4.2018

Předpremiéra filmu Dukla 61

Včera odpoledne proběhla v havířovském kině Centrum první slavnostní předpremiéra filmu Dukla 61.

23.4.2018

OBRAZEM: Doubrava zažila premiérové závody v mushingu

Premiérový závod v mushingu, což je běh či jízda, kdy je závodník tažený psem, zažila v sobotu obec Doubrava. Na start se postupně řadila asi stovka závodníků, kteří dorazili z Česka, Slovenska a Polska. Přihlížely desítky diváků.

22.4.2018

OBRAZEM: Děti se rozloučily s letošním festivalem pohádek

Pohádkou o Koblížkovi v podání bruntálského divadla Pohádková babička, byl v sobotu odpoledne slavnostně zakončen 27. ročník malých profesionálních divadel pro děti, Miniteatro Jiřího Tibitanzla.  

21.4.2018

Punkrockeři nahradí kulturní středisko

Muzikantům je líto zrušené městské akce, pořádají tedy náhradu.

21.4.2018

Marek Taclík jako horník ve filmu Dukla 61

FOTOGALERIE Z NATÁČENÍ/ Předpremiéra filmu o velkém důlním neštěstí bude v úterý v Havířově.

20.4.2018

OBRAZEM: Líheň 2018 zná prvního finalistu

V havířovském Jazz clubu se ve čtvrtek od 19 hodiny konalo první semifinále mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018.

18.4.2018

OBRAZEM: Miniteatro rozdává dětem radost a veselí

Od neděle 15. dubna probíhá v loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově 27. ročník populárního festivalu malých profesionálních divadel pro děti Miniteatro Jiřího Tibitanzla.

16.4.2018

OBRAZEM: Ocenění špičkových umělců Cenou Jantar

VIDEO/ Jedinečnou událostí ožila v neděli večer ostravská multifunkční hala Gong v Dolních Vítkovicích. Konalo se historicky první udílení krajských kulturních Cen Jantar. Byly vyhlášeny v šestnácti kategoriích.

14.4.2018

OBRAZEM: Končí základní část soutěže Líheň 2018

Mezinárodní soutěž amatérských hudebníků Líheň 2018 má za sebou v Jazz clubu v Havířově závěrečné kolo základní části.

9.4.2018

Cestovatel Zibura: Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii

S další cestovatelskou projekcí zavítá dnes večer známý poutník Ladislav Zibura do kinosálu K3 Bohumín.

7.4.2018

VIDEO: Muzikantský rej v Horní Suché dopadl na výbornou

/FOTOGALERIE/ Skvělá muzika, dobrá zábava a plný sál hornosušského Dělnického domu. To vše patřilo 13. ročníku hudebního festivalu Muzikantský rej, jehož pořadatelem je obec Horní Suchá.

5.4.2018

Začíná 5. kolo Líhně

Tento čtvrtek a pátek bude opět patřit amatérské muzice. Koná se už 5. kolo hudební soutěže Líheň 2018.

3.4.2018

Básník, který málem zabil Hitlera

Bláznivá komedie, ve které si dokáží chorvatší a srbští tvůrci udělat nekorektní legraci z vlastní minulosti.

1.4.2018

Devítinásobná slavice Hana Zagorová: Návraty domů nemám moc ráda

/ROZHOVOR/ Rodačka z Petřkovic absolvovala první lekce klavíru v sedmi letech. Už na základní škole získala diplom za své dětské básničky, které později vystřídaly písňové texty Svatej kluk, Mrtvá láska, Líto, je mi líto, Jsi mrtvá sezona, Setkání a mnohé další.

30.3.2018

Ocenění havířovských pedagogů i žáků

/OBRAZEM/ Stalo se již tradicí, že vedení města Havířova ke Dni učitelů ocení nejlepší pedagogy a také žáky základních a středních škol. Slavnostní předávání cen se konalo ve středu 28. března ve Společenském domě.

28.3.2018

Kácejí stromy kvůli bezpečnosti

Sedmačtyřicet stromů vykáceli během končící zimy jen na městských pozemcích v centru Českého Těšína, tedy bez okrajových částí.

28.3.2018

OBRAZEM: Velikonoční jarmark na náměstí ve Fryštátě

Velikonoční jarmark se koná ve středu a ve čtvrtek na Masarykově náměstí ve Fryštátě.

28.3.2018

Do Bohumína zavítá putovní výstava ostravské zoo

Mláďata jsou tématem letošní putovní výstavy fotografií ostravské zoologické zahrady. Od dubna bude celý měsíc k vidění v historické budově vlakového nádraží v Bohumíně.

26.3.2018

Filmovou přehlídku Kino na hranici zahájí film Tlumočník

Těšín – Jubilejní 20. ročník filmové přehlídky Kino na hranici (27. 4. – 3. 5. 2018) zahájí film Tlumočník režiséra Martina Šulíka, jehož světová premiéra se uskutečnila během letošního Berlinale.

23.3.2018

OBRAZEM: Líheň 2018 - 3. kolo ovládly slovenské kapely

Mezinárodní soutěž amatérských hudebníků Líheň 2018 má za sebou třetí kolo.

22.3.2018

Poslední dílo šenovského rodáka má název Kamarádi. Ti také dorazili na křest

/FOTOGALERIE/ Laskavý, přátelský, skromný člověk s hlubokou pokorou k životu a všemu lidskému… Tak vzpomínali na Vítězslava Bělovského nejen členové jeho rodiny, ale i bývalí kolegové, přátelé, sousedé, zkrátka všichni, kteří se ve středu večer na radnici v Šenově (odkud pocházel) sešli na křtu jeho poslední knihy Kamarádi.

22.3.2018

OBRAZEM: Vynikající hudebníci uchvátili publikum v Havířově

Vystoupením Guarneri tria pokračovala ve středu večer v Kulturním domě Radost v Havířově jarní sezona komorních koncertů vážné hudby.

20.3.2018

V Šenově ve středu pokřtí poslední dílo Václava Chytila: knihu Kamarádi

Přátelství je pouto, které sbližuje i rozděluje, ale vždy zanechává stopy v naší duši, stejně jako láska… A právě o tomto silném poutu je kniha Kamarádi, poslední dílo Vítězslava Bělovského, spisovatele, nakladatele a také novináře (mimo jiné redaktora a editora Ostravského večerníku), který své knihy publikoval pod pseudonymem Václav Chytil.

18.3.2018

Víkend ve znamení ezoteriky, duchovna a harmonie

/FOTOGALERIE/ Jaká tajemství skrývají lékárničky našich babiček, kde v přírodě hledat nový příval energie či jak uvolnit tělo i duši za pomoci tance přibližuje návštěvníkům víkendový festival Cesta k harmonii, který se letos v karvinském městském domě kultury koná již po dvacáté.

17.3.2018

OBRAZEM: Semifinále pěvecké soutěže Talent 2018

V Kulturním domě Radost v Havířově se v pátek 16. března konalo druhé výběrové kolo – semifinále soutěže Talent 2018.

17.3.2018

OBRAZEM: Líheň 2018 zná vítěze 2. kola

Mezinárodní soutěž amatérských hudebníků Líheň 2018 má za sebou druhé kolo. V havířovském Jazz clubu předvedly ve čtvrtek své umění tři poprockové kapely, bratislavská Vertigo BAF (ve fotogalerii), Filip Zangl and Purpur (ČR), která nakonec postoupila do semifinále a Víčko z Brna. 

15.3.2018

Z prvního kola Líhně postupují polská a česká kapela

Havířov, Karviná - Polská parta Snowblind z Katowic a energická mezinárodní parta Mad Days, složená z hudebníků ze Slovenska, Česka Ruska prošly úspěšně prvním kolem letošního ročníku největší soutěže amatérských hudebníků s názvem Líheň.

12.3.2018

U sběratelů umění letí Mařák, Lhoták, ale i Špaňhel

Ostrava - Zájem o koupi uměleckých děl během posledních let neustále vzrůstá. Důvodem může být i skutečnost, že se na trh dostávají stále častěji obrazy či plastiky autorů velmi zvučných jmen a investice do umění je prý velmi výhodná, tvrdí někteří ekonomičtí experti.

12.3.2018

Výstava představí vzácné i tajemné předměty

Mnohdy vzácné předměty ze sbírek Muzea Těšínska, které prošly v posledních deseti letech restaurováním a některé z nich vidí veřejnost vůbec poprvé. To je výstava Návrat ztraceného lesku, která před několika dny začala v prostorách Technického muzea Petřvald.

10.3.2018

OBRAZEM: Benefiční koncert se skvělou muzikou

Evangelický kostel v Havířově-Bludovicích v pátek večer ožil zpěvem a hudbou. Pod chrámovou klenbou se konal benefiční koncert Muzikanti s dětmi.

9.3.2018

OBRAZEM: Soutěž amatérských kapel Líheň odstartovala

/FOTOGALERIE/ Mezinárodní soutěž amatérských hudebníků Líheň je opět tady.

8.3.2018

OBRAZEM: Udílení moravskoslezských Cen Jantar se blíží. Nominace jsou kompletní

/FOTOGALERIE/ Pořadatelé Moravskoslezských kulturních Cen Jantar zveřejnili jména nominovaných v posledních čtyřech z celkem šestnácti kategorií.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT