VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

15.7.2018

OBRAZEM: Vyhlášená Petřvaldská pouť se vydařila

O víkendu se v Petřvaldě konala tradiční, hojně navštěvovaná pouť spojená s jarmarkem.

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Petřvaldská pouť

Po oba víkendové dny se v areálu petřvaldské TJ HEPO koná tradiční obecní pouť a jarmark.

14.7.2018

Výstavy, pohádky a smích. Léto v Orlové si děti uživají

Prázdniny jsou v plném proudu a i přesto, že většina rodin odjela na dovolenou, pro orlovské děti, které se na dovolenou teprve chystají, je připraven bohatý prázdninový program. Čeká na ně interaktivní výstava večerníčků, čtení pohádek nebo prázdninový týden v knihovně.

13.7.2018

Ženy v akci. Keramická díla ozdobila školní zahradu

Menší i větší keramická dílka ozdobila před časem zahradu životické Základní školy Zelená. V rámci vernisáže s názvem Ženy v akci zde lidé mohli obdivovat keramické výrobky pocházející z rukou žen ze Střediska volného času Asterix, stejně jako krásné bonsaje pana Neuwirta ze Životic.  

10.7.2018

Děti vyrážejí na historická místa

Historie a městské památky, téma, které může být zajímavé i pro děti. Netradiční prohlídky historických míst Karviné, zajímavé výklady, zábavné soutěže.

10.7.2018

Festival Rocktherapy hraje letos pro děti

Děti a tvrdý rock. Pořadatelé orlovského charitativního rockového festivalu Rocktherapy letos podpoří děti s onkologickými problémy. Součástí hudební akce budou i mnohé aktivity, které pobaví celé rodiny, a festival se tak pro vyznavače tvrdé muziky může stát i příjemným rodinným dnem.

1.7.2018

VIDEO: Soubor Błędowice oslavil pětatřicátiny. Diváci gratulovali ovací vestoje

FOTOGALERIE/ Tanec, muzika, krásné kroje, vtipné scénky, neopakovatelná atmosféra a na závěr dlouhý potlesk vestoje. To vše patřilo k sobotnímu jubilejnímu koncertu ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově.  

29.6.2018

V Havířově vystavila své obrazy německá nevidomá autorka Silja Korn

V rámci festivalu „Dny umění nevidomých na Moravě“ se konala v Městské knihovně Havířov ve spolupráci s místní pobočkou Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR (SONS), výstava obrazů německé zrakově postižené umělkyně Silji Korn.

26.6.2018

Ocenění pro historičku a hudebníky

U příležitosti letošního výročí 750 let Karviné uděluje město Medaile Wáclawa Oslzaka, za mimořádný a zvlášť záslužný čin, rozvoj a propagaci města.

20.6.2018

Miss Reneta 2018 byla v Havířově zvolena Vendula Plucnarová

Finále tříhodinového programu letošního ročníku soutěže krásy středoškolaček z Česka, Slovenska a Polska patřilo ve středu večer 16leté Vendule Plucnarové z Ostravy. Právě ona byla zvolena Miss Reneta 2018. 

19.6.2018

Havířov čeká volba Miss Reneta, letos na téma ČeskoSlovensko

Deseti středoškolačkám z Česka, Slovenska a Polska se každou hodinu krátí čekání na verdikt poroty, která ve středu večer vyhlásí jednu z nich jako Miss Reneta 2018.

17.6.2018

Drodzy przyjaciele, pozdravil Krajčo karvinské fanoušky polsky

Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se Zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2018

OBRAZEM: Havířov v květech v korzu vedl Masaryk a ukončili ho Nazareth

VIDEO/ V centru Havířova se vsobotu konala tradiční slavnost Havířov v květech. 

15.6.2018

OBRAZEM: Polévka je grunt, předčila očekávání

Šest druhů polévek, pestrý zábavný program pro děti i dospělé, hojná návštěva a hlavně skvělá atmosféra.

14.6.2018

Karvinská Mona Lisa zdobí zámecký Lottyhaus

Mánesova Johanka. Tak někteří familierně označují portrét sedmnáctileté Johanky Dvořákové z Karviné, který v roce 1854 vytvořil slavný český malíř Josef Mánes.

13.6.2018

Havířov v květech je letos jubilejní

ANKETA/ Historie Havířova v květech se datuje k 9. září 1973. S myšlenkou uspořádat květinové korzo přišel ředitel OKR Rekultivace Emanuel Hlaváč. Průvod plný květinami vyzdobených alegorických vozů se stal nedílnou součástí Dne horníků a energetiků.

12.6.2018

Těžkosti mladých princezen

Být princeznou není jen tak, i když je to ve skutečnosti docela obyčejná, chytrá, romantická a dobrosrdečná holka. Právě takovou princeznu hraje v česko-slovenské pohádce Když draka bolí hlava mladá herečka Zuzana Žáková, která natáčela také v parku Boženy Němcové a na Zámku Fryštát v Karviné.

10.6.2018

Moravský vrabec odletěl do Polska

Polská skupina Grupa furmana si v sobotu z Karviné odvezla cenu pro vítěze letošního ročníku Moravského vrabce, což je mezinárodní soutěž trampských, country a bluegrassových kapel.

9.6.2018

Na náměstí se představí tanečníci několika národností

Tanec, zpěv, prostě folklor. Tak bude vypadat nedělní dopoledne i odpoledne na Masarykově náměstí v Karviné-Fryštátě, kde se koná festival národnostních menšin nazvaný Prolínání kultur.

7.6.2018

Skupina Electro Deluxe roztančí v pátek Slezskoostravský hrad

Dvanáctý ročník festivalu Jazz Open Ostrava 2018 jde do velkého finále. Hlavní hvězdou pátečního programu na Slezskoostravském hradě bude vystoupení francouzské skupiny Electro Deluxe.

7.6.2018

Zpěváci a zpěvačky Permoníku opět mezi nejlepšími

Zcela mimořádného úspěchu dosáhla ZUŠ Bedřicha Smetany z Karviné na Ústředním kole soutěže ZUŠ v Turnově.

7.6.2018

Hudební soutěž Líheň vyhráli Poláci

Polská kapela HURROCKAINE z Katovic se stala vítězem letošního ročníku největší středoevropské klubové soutěže amatérských hudebníků Líheň.

7.6.2018

Jaromír Nohavica dnes slaví 65 let. Podívejte se, co mu přejí kamarádi

/ANKETA DENÍKU, FOTOGALERIE/ Ať žije Jarek Nohavica! Moravskoslezský region nemá výraznější osobnost. Jeden z nejúspěšnějších českých písničkářů současnosti a velká osobnost kulturní scény nejen u nás, ale také v Polsku nebo Slovensku, se dnes, ve čtvrtek 7. června, dožívá významného jubilea. K početnému zástupu gratulantů k 65. narozeninám se proto připojuje i Deník.

4.6.2018

VIDEO: Kateřina Brožová a Miroslav Šimůnek se kryli před větvemi v parku

Karviná – Drak, který má dvě hlavy, z nichž jedna mluví česky a druhá slovensky. Jmenuje se Čmoudík, pracuje jako pomocník v kovárně pod Dračí skálou a jednoho dne začne vyprávět zajímavý příběh dětem, které do kovárny jezdí na prázdniny za babičkou a dědou.

3.6.2018

Zlomená závora putuje do Polska

Polské divadlo Teatr Pieśń Kozła získalo Zlomenou závoru, tedy hlavní cenu 28. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, který v pátek 1. června skončil v Těšín.

2.6.2018

OBRAZEM: Mraky páry, do města přijela historie na kolejích

Mraky páry, veselé troubení a pak již vystupovaly dámy a pánové v historických oblecích, dobové vojsko i průvodčí a osádka vlaku.

31.5.2018

Děti z „nízkoprahu“ Střep natočí filmovou pohádku

Po celý rok budou děti a pracovníci z českotěšínského Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Střep pracovat na tvorbě vlastní filmové pohádky s názvem Červená Karkulka.

26.5.2018

Opisování ikon, historie vzácných varhan a další zajímavosti Noci kostelů

O tom, že se ikony nemalují, ale opisují, o historii a současné opravě vzácných dětmarovických varhan i spousty dalších informací a zajímavostí si odnesl návštěvník Noci kostelů v dětmarovickém kostele svaté Máří Magdalény.

26.5.2018

Tam, kde rostou budoucí stars i underground

ZUŠ Open, tak se jmenovala čtvrteční celorepubliková akce, kdy mnohé základní umělecké školy vyrážely ven mezi lidi a ukazovaly široké veřejnosti, co vše se u nich děje a jak šikovní jejich žáci jsou. „Lidušky“ ale pracují, tvoří a učí po celý školní rok a pro mnohé děti i rodiče jsou po škole klasické takřka dalším domovem. Jak se dnes tedy výuce umění pro nejmladší generaci vede? 

26.5.2018

Frontman Kapela Mirai: Zpívat mohu jen v jazyce, v němž dokážu i kriticky myslet

V posledních dvou letech se kapela Mirai etablovala na špici celé české hudební scény. O cestě na vrchol i úmyslu zůstat u hudby v češtině se v rozhovoru pro Deník rozpovídal Mirai Navrátil, frontman kapely.

25.5.2018

Noc kostelů nabídne farní minikino i ochutnávku mešních vín

V pátek odpoledne se veřejnosti otevřou dveře stovek kostelů a modliteben nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé České republice. Program ve farnostech ostravsko-opavské diecéze připravuje okolo tisícovky dobrovolníků a na zajímavou nabídku se mohou těšit také lidé na Karvinsku.

24.5.2018

Kapela Ahard pracuje na nové desce a těší se na letní vystoupení

Po úspěšném společném turné se skupinou Limetal, kde odehráli deset koncertů, se rockeři z orlovsko-ostravské kapely Ahard kapela pilně připravují na letní festivalovou sezónu.

22.5.2018

Divadelní festival bez hranic zahajuje jazzovým koncertem

Těšín – Koncertem trojice skvělých jazzmanů - Leszka Możdżera, Miroslava Vitouše a Oskara Töröka na jevišti Divadla Adama Mickiewicze bude ve středu v 19 hodin oficiálně zahájen 28. ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, nejstaršího porevolučního divadelního festivalu v Československu.

20.5.2018

Na festivalu Bez hranic se představí brněnské HaDivadlo i Laterna Magika

Sedm divadel z Polska, jedno slovenské a tři soubory z Česka - brněnské HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky a jeden ze souboru pražského Národního divadla, první multimediální divadlo na světě, Laterna Magika – se představí na 28. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, nejstarším porevolučním divadelním festivalu v Československu.

18.5.2018

Malí umělci budou rozdávat radost z umění

Druhý ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open se uskuteční ve čtvrtek 24. května, celkem ve 330 městech a obcích po celé republice.

18.5.2018

Do galerií a muzeí je po celý dnešek vstup zdarma

Výstavní síně Muzea Těšínska v celém regionu nabízejí dnes vstup zdarma. Stejně tak nebudete platiti při prohlídce expozice Národní galerie v Lottyhausu Zámku Fryštát.  

15.5.2018

Chrámy se otevírají turistům. Podívejte se, do kterých vyrazit na Karvinsku

Na začátku května odstartoval další ročník projektu Otevřené chrámy. Zapojeno je i několik kostelů v regionu.

12.5.2018

Prohlédněte si některý z kostelů

Od začátku května mají i letos zájemci možnost prohlédnout si interiér a zajímavosti mnoha kostelů v regionu. Projekt Otevřené chrámy vznikl loni a získal si obrovskou popularitu.  

11.5.2018

Na Zlotu zahrají Žlutý pes, IMT Smile a Perfect

Hudební lahůdky české, slovenské i polské provenience nabízí letošní Bystřický Zlot, který se koná už v sobotu 12. května.  

9.5.2018

Bude to tak trochu jiný týden módy

Tak trochu jiný Fashion Week, tedy Týden módy. Informační centrum mládeže (ICM) Český Těšín pořádá několikadenní akci, kde nepotkáte anorektické modelky a neuvidíte trendy výstřelky jara 2018. Zato se zde sami můžete stát módním návrhářem, dozvědět se o propojení módy, ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, pořídit si něco nového na sebe, nebo naopak darovat oblečení do dobročinného bazaru.

7.5.2018

OBRAZEM: Na Lodičkách zahrál František Nedvěd s kapelou

VIDEO/ Na druhý pokus to vyšlo. V neděli se na Lodičkách představil písničkář František Nedvěd se svou kapelou Tie Break. 

6.5.2018

OBRAZEM: Darkov roztančil soubor Olza

Karviná – Asi nejatraktivnější vystoupení letošního ročníku folklorní přehlídky Máj nad Olzou, sledovaly v neděli odpoledne v lázeňském parku v Darkově asi tři stovky diváků.

5.5.2018

OBRAZEM: Havířovská soutěž pěveckých talentů

Soutěživost, nádherná atmosféra, talentovaní zpěváci a pěkný doprovodný program. Nechyběla ani dokonalá světelná show.

28.4.2018

Kino na hranici otevřel Šulíkův film Tlumočník

/FOTOGALERIE/ Promítáním filmu slovenského režiséra Martina Šulíka byl v pátek večer zahájen 20. ročník filmové přehlídky Kino na hranici.

28.4.2018

OBRAZEM: Líheň 2018 – semifinále skončilo, připravuje se finále

V havířovském Jazz clubu se ve čtvrtek večer konalo druhé semifinále mezinárodní soutěže amatérských hudebníků Líheň 2018.

26.4.2018

Do Těšína se sjíždějí filmové hvězdy

Obě části města se stávají pro nejbližších sedm dní středobodem českého i polského filmového světa. Začíná jubilejní 20. ročník mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici a jako každý rok přivítá hvězdy filmové, režisérské, producentské i scénáristické z Česka, Polska a Slovenska.

26.4.2018

Přijel Karel IV., TGM i mamut

České krounovační klenoty v jejich skutečném rozměru, významné postavy úzce spjaté s naší historií, ale i pohled na děsivost a zároveň i krásu pravěké přírody.

26.4.2018

Ministr kultury při návštěvě kraje: Oceňuji jeho rozvoj za posledních 10 let

/ROZHOVOR/ Ministr kultury České republiky v demisi Ilja Šmíd se ve středu, poslední den dvoudenní vládní návštěvy Moravskoslezského kraje, setkal s vedoucími pracovníky kulturních a uměleckých zařízení Ostravy.   

26.4.2018

Havířovský Den Země láká na bohatý program

Už v pátek ráno propukne na havířovském náměstí Republiky tradiční oslava Dne Země, tentokrát s podtitulem Lesní dobrodružství.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT