VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.11.2018

Letošní Miss Karkulku ovládly dívky z Karviné

Bohumínský hotel Pod zeleným dubem má za sebou finále soutěže krásy Miss Karkulka 2018, které ovládly středoškolačky původem z Karviné, resp. Albrechtic.

17.11.2018

Dolański Gróm 2019 přivítá Davida Kollera a polskou legendu Lady Pank

Karviná – Po letošním famózním zážitku v podobě koncertu kapely Kryštof, hlásí pořadatelé festivalu Dolański Gróm hudební menu, které budou servírovat příští rok v červnu na už 10. ročníku této přehlídky české, ale hlavně polské hudby. Po kapele Lombard, která v Karviné vystoupila letos, potěší fanoušky rockové hudby polská legenda tohoto stylu - skupina Lady Pank.

11.11.2018

Hlavní cena Festivalu divadel Moravy a Slezska putuje do slovenského Martina

Český Těšín – Hlavní cena 18. ročníku Festivalu divadel Moravy a Slezska, který v sobotu skončil v Těšínském divadle, putuje na Slovensko.

8.11.2018

OBRAZEM: Výstava, která baví i nabízí

Pestrá prodejní nabídka i podívaná, spolky, kluby, soubory, národnostní pokrmy, živá hudba a mnohé další.

7.11.2018

Na festivalu ve čtvrtek zahraje opavské divadlo Kytici

Nejen s pomyslnou kytičkou plnou vzpomínek na léta strávená v Těšínském divadle, ale i s Kyticí dle Karla Jaromíra Erbena přijíždí ve čtvrtek opavské divadlo na těšínský festival.

4.11.2018

OBRAZEM: Májovák odehrál dušičkový koncert

Na závěr „dušičkového“ víkendu zněly zaplněným kostelem sv. Petra z Alkantary v Karviné-Dolech tóny Vivaldiho Gloria, skladby Julese van Nuffela, Antonína Dvořáka a dalších.

4.11.2018

Divadelní festival zahájí Maryšou

Mezinárodní divadelní festival DMS v pondělí zahájí Maryša v podání ostravského Divadla Petra Bezruče.

30.10.2018

Jak slíbili, tak se stalo: mladí zpěváci přivezli z Gruzie zlaté ocenění

Členové karvinského pěveckého souboru Permoník přidali do kroniky sboru další zlatý zápis. Tentokrát to byli mladí muži, kteří coby Komorní sbor Permoník reprezentovali Karvinou a Česko na mezinárodním festivalu Fiestalonia v gruzínském Tbillisi. Zpěváci před odjezdem v nadsázce přohlašovali, že "to zlato teda přivezou…". A také se jim to podařilo. 

30.10.2018

Festival divadel Moravy a Slezska slaví plnoletost

Český Těšín – Festival divadel Moravy a Slezska, který proběhne od 5. do 10. listopadu 2018 v Těšínském divadle, letos slaví plnoletost. Během šesti festivalových dní nabídne festival divákům představení spřátelených divadel nejenom z našeho regionu, ale také ze Slovenska a Polska.

25.10.2018

Pohádka o drakovi je od dnešního dne v kinech. Natáčela se v našem regionu

FOTOGALERIE/ Předpremiéry jsou minulostí, od 25. října se jede naostro. Do kin zamířila československá pohádka Když draka bolí hlava.

24.10.2018

Jarek Nohavica získá medaili od ruského prezidenta Putina!

Ostravský písničkář Jaromír Nohavica poletí do Ruska! Od tamního prezidenta Vladimíra Putina totiž obdrží Puškinovu medaili.

23.10.2018

Jak jsme se změnili: Češi, Moravané a Slezané 1918-2018

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Žijeme skoro o tři desítky let delší životy. Je nás o šest set tisíc víc. Ale rozvádíme se šestadvacetkrát častěji než za první republiky.

6.10.2018

OBRAZEM: Havířov slavil Den architektury

Stejně jako v minulých letech i letos se Havířov zařadil mezi města, které oslavily Mezinárodní den architektury.

4.10.2018

OBRAZEM: Sto deset let stonavské Hornické kapely

Ve třetím podlaží Obchodního centra Elan v Havířově je v těchto dnech k vidění panelová výstava věnovaná jubileu Hornické kapely ze Stonavy.

28.9.2018

Kytarista Kryštofů Hofmann vydal instrumentální album: Splnil jsem si sen

Kapela Kryštof si užívá mezidobí po letních Kempech a před podzimním akustickým turné, jeden z jejich členů – kytarista Evžen Hofmann – však má za sebou velký mezník ve svém profesním životě.   

24.9.2018

Na závěr jarmarku se ochutnával štrúdl

Lidová muzika, krojovaní tanečníci, rukodělné výrobky, výborná nálada a vůně jablečného štrúdlu. Takto vypadalo nedělní odpoledne na nádvoří těšínského zámku, kde se v rámci akce Poklady z těšínské truhly konal už 13. Těšínský jarmark řemesel.

24.9.2018

OBRAZEM: Hasiči v Horní Suché slavili výročí

Slavnostní členskou schůzi si v pátek podvečer dobrovolní hasiči v Horní Suché připomněli 115. výročí svého vzniku. Historie sboru se začala psát v roce 1903.  

24.9.2018

Floridští Hurricane Party odstartují evropské tour v Českém Těšíně

Říkají si Hurricane Party, jsou z Floridy, a jejich zábavné koncerty také jednu velkou divokou povedenou party představují. Projekt tvoří písničkář RickoLus a raper Bluebird, kteří se v Česku se svými sólovými vystoupeními již představili.

21.9.2018

Kapela Lombard potěšila své karvinské fanoušky

FOTOGALERIE/ Podruhé během několika měsíců se v Karviné objevila polská rocková legenda, kapela Lombard.

15.9.2018

OBRAZEM: Koncert zrakově postižených umělců v Havířově

V rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, koncertovali v pátek odpoledne v havířovské Městské knihovně v ulici Svornosti zrakově postižení hudebníci, klarinetista a skladatel Jan Budín, klavírista a pedagog David Šugárek.

14.9.2018

Natáčení minisérie Stockholmský syndrom: Nešťastný výstřel změnil osudy lidí

V policejní stanici se ve středu proměnila jedna z budov v havířovské Kubelíkově ulici. Mohli jsme v ní zahlédnout Zuzanu Mauréry, Martina Pechláta, Elizavetu Maximovu, Vojtu Vondráčka a dalších herce.

10.9.2018

VIDEO: Slovenský soubor v Havířově ohromil temperamentním tancem i kroji

Mezi skvosty letošních Havířovských slavností určitě patřil Poddukelský umelecký ľudový súbor z východního Slovenska, který zahajoval sobotní program. Předvedl temperamentní lidový tanec s hudebním doprovodem vyzařující množství pozitivní energie.

8.9.2018

OBRAZEM: Knižní jarmark v Karviné si objednal nejen skvělé počasí

FOTOGALERIE/ Babí léto si bez tradičního Knižního jarmarku v Karviné dokáže představit asi jen málokdo.

2.9.2018

OBRAZEM: Dožínková slavnost se těšila velkému zájmu

V zahradě Domu PZKO v Havířově-Bludovicích se v sobotu před velmi početnou návštěvou konaly již 49. proslulé Slezské dožínky.

1.9.2018

Historik a redaktor Radim Jež: Věřím, že časopis Těšínsko zaujme každého

Vlastivědný časopis Těšínsko vydává už řadu let Muzeum Těšínska a vychází dvakrát ročně. O tom, co přináší jeho nejnovější číslo, hovoříme se členem redakce, historikem muzea Radimem Ježem.  

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

27.8.2018

OBRAZEM: Slatina - Děvčátko z Ostravy a další nestárnoucí melodie

VIDEO/ Dechová hudba Slatina uzavřela v neděli odpoledne cyklus devíti havířovských prázdninových promenádních koncertů za Kulturním domem Radost.

21.8.2018

Dálkový běh Petra Kuchaře pokračuje

Oběhnout celé území někdejšího Československa si vzal za výzvu lékař a dálkový běžec Petr Kuchař, který na trasu dlouhou zhruba 3000 kilometrů vyběhl 11. května z Dětmarovic.

17.8.2018

Rockový svátek nad Olzou

Legendy českého i zahraničního klasického hard rocku a jejich fanoušci si dají v sobotu dostaveníčko v českotěšínském parku Adama Sikory, kde se pod širým nebem uskuteční 4. ročník festivalu Rockování nad Olzou.  

14.8.2018

Fanoušky TV Šlágr neskolilo ani obrovské vedro

FOTOGALERIE/ Fanoušci TV Šlágr jsou sice většinou staršího věku, rozhodně ale nejde o žádné padavky. Ačkoli bylo takřka nesnesitelné vedro, přicházeli mnozí z nich na českotěšínské náměstí ČSA už hodinu dopředu, aby si obsadili co nejlepší místa pro natáčení dalšího z pořadů Československá zlatá desítka.

13.8.2018

OBRAZEM: Dechovka Záhořané rozdávala radost a veselí

Skvělá muzika, krásné slunečné počasí a početná návštěva. Tak vypadal, nedělní promenádní koncert pod širým nebem za Kulturním domem Radost v Havířově.

10.8.2018

Umělci o prázdninách? Pracují, ale i lenoší

Časy se mění. A někdejší slovní spojení „herecké prázdniny“ nyní už zdaleka neplatí i pro další umělecké obory.

8.8.2018

Návštěvníky Šlágrování zchladí ve vedru hasiči vodní mlhou

Český Těšín - Organizátoři koncertu nazvaného Šlágrování, na němž ve čtvrtek bude hrát a zpívat desítka interpretů, se s ohledem na hlášené extrémně horké počasí připravují na to, že bude-li to potřeba, nechají diváky zchladit vodní mlhou.

6.8.2018

Filmový klub už láká na program

Letos padesátiletý Filmový klub Karviná už oznámil program na blížící se podzimně-jarní sezonu, která startuje tradičně v září.

5.8.2018

Vypněte, prosím bagr, přijel zlatý Permoník a bude se zpívat

Bylo to veselé, dojemné, velkolepé a hlavně zasloužené. V sobotu po 16. hodině se do Karviné vrátil z další úspěšné zahraniční cesty karvinský Pěvecký sbor Permoník. Tentokrát z Japonska, kde jeho zpěvačky opět předvedly, že patří do 1. světové ligy.

4.8.2018

Příhraniční sraz motorkářů hlásí rekordní účast

Celkem 524. Takový je počet letošních motocyklů, které dorazily na sobotní příhraniční mezinárodní sraz v polském Skrbeńsku.

4.8.2018

OBRAZEM: Historická auta i elegantní dobové kostýmy

Přehlídka desítek dobových vozidel, ale také plavek, kostýmů a klobouků, k tomu stylová hudba. Takto vypadal sraz historických vozidel, který se v sobotu konal v Hobbyparku v Bohumíně.

3.8.2018

Bohumín ovládnou historická auta i motocykly

Vzácné a nablýskané stařičké automobily a motocykly, posádky oděné do historických kostýmů, módní přehlídky a soutěže elegance i stylová jazzová hudba i občerstvení. Takový je sobotní program v bohumínském Hobbyparku, kde se od 10 hodin koná sraz historických vozů a s tím spojená soutěž elegance jejich posádek.

31.7.2018

Esa letošních Havířovských slavností: James Blunt, Epica, Apocalyptica, Elán...

Letošní Havířovské slavnosti nabízejí opět slavná jména a bohatý doprovodný program. Slavnosti se budou konat v pátek a sobotu 7. a 8. září v areálu Městské sportovní haly.

27.7.2018

Miroslav Etzler: Ostrava šla v mnoha věcech prudce nahoru

Miroslav Etzler, původem ostravský herec, který osm let vystupoval na prknech Národního divadla v Praze, se na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě opět převtělí do role Polonia, otce Ofélie a Laerta, dvorního komořího v jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. S Hamletem se chystá dobýt Slezskoostravský hrad rovnou třikrát, a to ve dnech 31. července až 2. srpna 2018.

AKTUALIZOVÁNO
26.7.2018

Japonské zápisky aneb cesta Permoníku do Tokia

Koncertní sbor Permoník úspěšně reprezentoval Karvinou a Českou republiku v Japonsku, kde se v Tokiu zúčastnil celosvětové soutěže ve sborovém zpěvu.

26.7.2018

Kulturní léto: divadlo i koncert

Karvinské kulturní léto na podiu na Masarykově náměstí zve na další akce.

23.7.2018

VIDEO: Hasičanka zahrála Aničkám

V neděli odpoledne pokračovala za Kulturním domem Radost v Havířově již tradiční série prázdninových promenádních koncertů pod širým nebem Z obavy deště musel být tentokrát přesunut do kulturního domu.

23.7.2018

Výstava věnovaná výročí vyvraždění carské rodiny

Až do konce července je ve foyeru regionální knihovny v Karviné-Mizerově výstava věnovaná výročí zavraždění rodiny posledního ruského cara Nikolaje Romanova a celé jeho rodiny.

21.7.2018

Pouť zahájily výstřely z historických děl

Výstřely z děl, která sloužila jako opravdová zbraň v období třicetileté války, v sobotu vpodvečer oficiálně zahájily letošní stonavskou pouť. Repliky zbraní dorazily z Polska a s nimi dva střelci v uniformách bílské městské stráže.

18.7.2018

Permoník vyráží do Země vycházejícího slunce

Desítky hodin zkoušení se chýlí ke konci. Letenky jsou rezervované. Zbývá jen zabalit, rozloučit se s nejbližšími a vyrazit do Prahy na letiště, odkud se v pondělí ráno vydají členky karvinského pěveckého sboru Permoník přes Istanbul do Tokia na další celosvětovou soutěž ve sborovém zpěvu.

15.7.2018

OBRAZEM: Vyhlášená Petřvaldská pouť se vydařila

O víkendu se v Petřvaldě konala tradiční, hojně navštěvovaná pouť spojená s jarmarkem.

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Petřvaldská pouť

Po oba víkendové dny se v areálu petřvaldské TJ HEPO koná tradiční obecní pouť a jarmark.

14.7.2018

Výstavy, pohádky a smích. Léto v Orlové si děti uživají

Prázdniny jsou v plném proudu a i přesto, že většina rodin odjela na dovolenou, pro orlovské děti, které se na dovolenou teprve chystají, je připraven bohatý prázdninový program. Čeká na ně interaktivní výstava večerníčků, čtení pohádek nebo prázdninový týden v knihovně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT