Organizátoři tak chtějí podpořit jedenáctiletou Anežku Sztwiertniovou z Dětmarovic, která trpí progresivní svalovou dystrofií, a šesťačku Nikolu Niesytovou z Orlové, které byla diagnostikována mukopolysacharidosa. Hlavní koncert pro veřejnost se uskuteční v 17 hodin a obě děvčata postižená nevyléčitelnou nemocí na něm sama vystoupí.

Akci organizuje ZŠ Mendelova v Karviné-Hranicích ve spolupráci s občanským sdružením Život dětem. Podporu přislíbily také další karvinské školy a zájmové kroužky, jejichž zástupci na společném koncertě vystoupí.

„Ti, kteří chtějí Nikolku s Anežkou podpořit, tak mohou učinit především svou osobní účastí v hledišti karvinského divadla nebo zasláním jakékoli finanční částky na bankovní účet určený k tomuto účelu. Lístky se dají koupit na sekretariátu ZŠ Mendelova a v centru Agape," říká hlavní organizátor Pavel Wojnar.

Na odpoledním koncertě zazpívá i populární slovenská zpěvačka Kristína Peláková, která se proslavila například hity Horehronie a Pri oltári. Na podporu Anežky a Nikolky vystoupí bez nároku na honorář.

Podobná akce proběhla už loni a podařilo se při ní shromáždit celkem 38 tisíc korun, které organizátoři předali nevidomému Petru Hudcovi, který je díky lámavosti kostí upoután na vozík, a Elince Wawrzosové, která zase trpí těžkou formou mozkové obrny.

Podle něj není cílem letošní akce jen předání peněz děvčatům, ale i snaha podpořit aktivní zájem o těžce nemocné lidi, vzájemnou pomoc a solidaritu.

„Pomáhající děti se s Anežkou a Nikolkou osobně setkají. Věříme, že i samotné prožitky, které si děvčata z vystoupení odnesou, jim mohou pomoci do dalších dnů s těžkou nemocí," dodal Pavel Wojnar.

Andrea Vargová