Její dílo bylo pokřtěno v květnu na pražském mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy. „Splnil se mi velký sen. Píšu už od dob svých studií na gymnáziu, dlouho jsem ale neměla dostatek odvahy, abych něco ze své tvorby nabídla veřejnosti. Nakonec jsem se odhodlala, a tak spatřilo světlo světa Prokletí ohněm," říká autorka.

Je to dobrodružný příběh romantického ladění s nádechem tajemna, který vypráví o mladé ženě jménem Cora, která prchá od svého násilnického manžela do rodného domu v městečku Helmsley ve Velké Británii, kde se pak příběh odehrává. Doufá, že v rodném domě, který po smrti matky od raného dětství obývala pouze se svým otcem, najde klid a vrátí se jí duševní rovnováha. Věří, že pak přijde na způsob, jak znovu získat kontrolu nad svým životem. Jenže místo toho se jí začne zjevovat přízrak šlechtičny ze středověku, a tak se mladá žena pouští do pátrání po dávném tajemství, které jí odhalí mnohem víc, než by kdo očekával.

Literárního dílka se ujalo pražské nakladatelství Metafora. Knížka vyšla počátkem května letošního roku.

„Mým největším přáním je, aby Prokletí ohněm bylo první knihou z mnoha. Aby se líbilo, plnilo svůj hlavní úkol - těšilo všechny, kteří si jej přečtou - a otevřelo tak možnosti vydání dalších příběhů, které mám pro čtenáře již připraveny," svěřila Havířovanka. V rámci propagace knihy a přiblížení čtenářům je připraveno autorské čtení na 22. září v Literární kavárně Noiva v Českém Těšíně a další 2. října v Regionální knihovně v Karviné-Mizerově.

VIZITKA
Martina Szerudová-Wolfová se narodila v roce 1979 v Karviné. Vystudovala všeobecné sedmileté gymnázium v Českém Těšíně, poté absolvovala studium na Slezské univerzitě v Opavě, obor historie-muzeologie. Nyní žije se svým manželem a synem Ondřejem v Havířově. Před nástupem na mateřskou dovolenou pracovala ve společnosti Telefónica CR.