Velkému zájmu se těšila vernisáž v Galerii Maryčka Kulturního domu Petra Bezruče, kde je výstava umístěna. Na osmnácti panelech jsou podchyceny s bohatou obrazovou a textovou dokumentací různé etapy, zajímavé momenty a další pozoruhodnosti z historie Havířova.

„Ve městě vedle standardizovaného uličního názvosloví existuje mnoho „živých" místních pojmenování jako Reneta, Permon, Na Trojce, Orion, U Nábytku, U Kyvadla, Hokejka, Kosmos a podobně, která slouží jeho obyvatelům ke každodenní orientaci," uvedl jeden malý příklad z mnoha Jaroslav David. Maryčka dýchala skvělou náladou.

Křest publikace Paměť města – názvy míst Havířov. Jaroslav David, Zdeněk Osmanczyk, Daniel Pawlas a Aleš Zářický. „Výstava je moc hezká. Pro mládež poučná. Je barevná, textově i obrazově bohatá. Mohu jenom doporučit, aby co nejvíce škol a mladých lidí využila příležitost k její návštěvě," vyjádřil svůj názor Jan Kovář, herec Horáckého divadla v Jihlavě. Spokojenost neskrýval ani děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity. „To, co tu vidíme je nejen pěkné, ale také podnětné jak pro mládež, tak i starší generaci. Dává také mnohým příležitost si zavzpomínat," poznamenal Aleš Zářický.

Součástí vernisáže byl křest publikace, která má stejný název jako samotná výstava. „Knížka má sloužit nejen jako průvodce po Havířově prostřednictvím zeměpisných jmen, ale také má své čtenáře i návštěvníky výstavy přivést k zamyšlení nad tím, jak se ve městě orientují, jaké názvy používají a jak nestandardizovaná pojmenování míst utvářejí vztah obyvatel k městu," přiblížil její šťastný autor. Úlohu kmotra přijal primátor města Havířova Zdeněk Osmanczyk. Výstava potrvá do 3. března. Od 1. února se přemístí do prostorů kina Centrum.