Za pomocí štětců a barviček se pustily do malování vzorů bludovické keramiky na připravené hrníčky.

„Většina z dětí nás už navštívila v průběhu školního roku se třídou nebo s rodiči, kdy měli možnost vidět v kuchyni vystavenou bludovickou keramiku. Ostatní se dnes mohou inspirovat z nafocených předloh. Komu by se to zdálo přece jen náročné, mohou použít vlastní fantazii," popsala Soňa Kavanová, správkyně objektu, která je pobočkou Muzea Těšínska.

První zmínky o bludovické keramice pocházejí z počátku 17. století, kdy se na její výrobě podílelo až padesát rodin. „Kromě užitkové hnědé keramiky se ta bludovická časem odlišila tím, že se začala používat bílá glazura s květinovými vzory. Ve starých písemnostech jsme s kolegou dohledali, že zmiňované výrobky byly velmi kvalitní a tím hodně žádané po celém okolí," dodala správkyně.

Vstup do Kotulovy dřevěnky, která patří k nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku, je pro návštěvníky do konce prázdnin zdarma.

A na malé milovníky rukodělných prací čeká o prázdninách další akce s názvem Letní duha, kdy se mohou seznámit s technikou mramorování.

Ta se bude konat 21. srpna od 13 do 15.30 hodin.