„Je to hned první koncert této mimořádně náročné sezóny, která nás v příštím roce čeká. Orchestr se v roce 2008 představí nejen v Karviné, ale také v zahraničí, například v Itálii, Polsku nebo na Slovensku. Nicméně našim domácím posluchačům hrajeme vždy nejraději, protože jenom oni umí vytvořit tak skvělou atmosféru“, řekl předseda správní rady Petr Ženč. ⋌

Orchestr vedou dlouhé roky dirigenti Milan Bystroň a Vlastimil Blažek. Ovšem letos se na Nový rok představí s některými novinkami v repertoáru, ale také s novou tváří za dirigentským pultem.

„Svou dirigentskou premiéru si na tomto koncertě odbude Marek Prášil, posluchač Hudební fakulty Ostravské univerzity a loňský absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě,“ uvedl Ženč.

Na novoročním koncertu Májováku se ovšem nepředstaví pouze instrumentální sólisté, ale rovněž zpěváci Magda Bártková a Peter Svetlík, sólista opery Národního divadla moravskoslezského, se kterým orchestr spolupracuje od loňského roku.

Koncert, který zahájí svým novoročním pozdravem primátor města Tomáš Hanzel, začíná v karvinském domě kultury v 16 hodin.