Nebudou chybět ani vzácní hosté a umělci. „Již v únoru se mohou zájemci přijít podívat na postupovou soutěž dětí od 6 do 15 let. Jde o Městskou přehlídku lidových zpěváčků nazvanou Jaro přišlo k nám,“ zvou na jednu z akcí pořadatelé.

O dva měsíce později se rozjedou přípravy na Oblastní kolo soutěže folkových, country a trampských kapel nazvané Moravský vrabec, odstartuje i každoroční Mezinárodní filmový festival Kino na hranici.

„Přehlídka českých a slovenských filmů bude spojena s různými výstavami, koncerty, setkání a diskusemi,“ vysvětlují organizátoři akce.

V nejkrásnějším měsíci v roce se můžou návštěvníci Střelnice těšit na Těšínské jazzové trojčení nebo na Mezinárodní divadelní festival Bez hranic.
„Ani v letních měsících nebude o kulturu nouze. Chystáme další ročník Svátků tří bratří, což jsou oslavy k založení města podle staré legendy, nebo se uskuteční oblíbené Prázdniny s filmem,“ připomínají pracovnice střediska.

Poklady z těšínské truhly, Za strašidly na Piastovskou věž nebo Jazzový festival jsou akce, které se uskutečňují pravidelně v závěru roku, nejinak tomu bude v KaSS Střelnice i letos.

S jasnou představou, co nabídnout divákům a návštěvníkům má i bohumínské K3. „Hned první únorový den roztančí všechny přítomné na reprezentačním plese města Bohumín Zdeněk Krásný se svou kapelou. Hlavním hostem na plese bude známá ostravská zpěvačka Věra Špinarová,“ prozrazuje ředitel bohumínského K3 Karel Balcar.

Návštěvníci si mohou udělat nejen čas na pořádané výstavy, ale i na besedy a povídání, například o módě, novinařině nebo o kouzlení. Milovníci divadelních představení si jistě nenechají ujít Dívčí válku plnou recesí nebo novodobou pohádku Honza málem starostou. Na své si jistě přijdou i fanoušci kapely Kamelot, která letos slaví 25 let své existence.

„Nebudou chybět ani akce pro naše nejmenší. Rodiče mohou hned 5. února navštívit knihovnu, kde je připravena akce nazvaná Čítárnička pro nejmenší, nebo o pár dní později 20. února mohou prožít Jarní prázdniny v knihovně. Vlastně v průběhu celého roku se u nás bude stále něco dít,“ dodal ředitel. Více informací najdete na webových stránkách www. kassct.cz a www.k3bohumin.cz.