O koho jde? O Zuzanu Jandovou, dvacetiletou krásku, která se po absolvování Obchodní a bankovní akademie v Karviné nyní připravuje na studium Andragogiky a personálního řízení na filosofické fakultě v Praze. „Kromě modelingu bych se ráda věnovala práci v oboru, který studuji, andragogice. Hodně zkráceně řečeno jde o vědu, která se zabývá vzděláváním dospělých a péče o ně,“ vysvětlila své plány do budoucna finalistka soutěže Miss.

 

V budoucnu by také chtěla založit svou nadaci na pomoc dětem bez rodičů. „Mám vřelý vztah k malým dětem a jakákoliv práce s nimi mě hrozně baví,“ říká s úsměvem.

Do této soutěže ji přihlásil její přítel, který ji od samého začátku povzbuzuje a je pro ni největší oporou. „Je to moje štěstíčko. Dodává mi tolik potřebné sebevědomí. Samozřejmě i má rodina a přátelé mi drží palce, abych v této náročné soutěži uspěla,“ dodává Jandová.

 

Mezi její záliby patří především cestování a poznávání čehokoliv nového. „Navštívila jsem již mnoho krásných zemí, mezi něž patří například Mexico. Naprosto mě okouzlila tamní mentalita lidí a jejich vstřícnost a laskavost, a samozřejmě mořes přírodou jsou nezapomenutelnými vzpomínkami… bylo to jako v pohádce,“ říká.

 

A která z disciplín se jí zdá nejtěžší? „Nemůžu říct, která z disciplín je pro mě snadná a která ne. Samotná soutěž je velmi náročná na psychiku a musím ji brát jako celek. Jediné, co se nedá moc naplánovat ani ovládnout, je tréma. A ta někdy dokáže udělat paseku,“ myslí si dívka. Podle ní je každá z dvanácti soutěžících dívek rozdílná svou osobností a každá má stejnou šanci zaujmout. „Pro mě je ale nejdůležitější zůstat uvnitř svá a jedinečná. Sebevědomí je tady nutné, ale stejně tak je důležitá i pokora,“ říká finalistka.

 

Fotografie dívek se začnou objevovat zanedlouho v tisku, nyní jsou na internetu na stránkách www.missczech.com. Lidé mohou stejně jako v předchozích ročnících hlasovat pro tu nejsympatičtější z nich. Samotné finále pak poběží na Nově 15. března v hlavním vysílacím čase.