„Oba jsou pracovně zaneprázdněni. Podařilo se nám najít určitě dostatečné zastoupení. Do Havířova přijedou na galavečer vystoupit Peter Nagy a Monika Absolonová,“ řekla sekretářka pořádající Střední školy v Havířově Prostřední Suché Lenka Kaszová. „Ti nám účast přislíbili a myslím si, že se program už na 95 procent měnit nebude,“ dodala Kaszová.

Diváci, kteří se na finále dostanou, uvidí v roli moderátora 16. ročníku soutěže tradičně Jana Čenského. Kromě Moniky Absolonové a Petra Nagye se na pódiu představí také taneční skupina Radost a Taneční klub Jarmily Calábkové. Soutěžící dívky předvedou na molu modely módních návrhářek Beaty Rajské a Ireny Jankové.

Letošní ročník má kompletní název Miss Reneta 2008 Óda na květiny. Uzávěrka přihlášek se nezadržitelně blíží. Poslední dívky se mohou do soutěže zapojit 22. ledna. O čtyři dny později se v KD Leoše Janáčka uskuteční neveřejné výběrové kolo, které určí finalistky i náhradnice. Ty se zúčastní nejdříve třech soustředění a pak i finále, které je naplánováno na 4. dubna.