Návštěvníky v pátek u vchodu vítal klasický mafián z té doby, u vchodu do sálu stály dámy v róbách, které symbolizovaly dobu První republiky.

„Letošní ples má několik historických momentů. Účastní se ho rekordních šest stovek návštěvníků, nebývale bohatá je i tombola,“ prozradila další ze stylově oblečených dam, moderátorka akce a zároveň mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

„Úplně jsem se do atmosféry 30. let vcítila a i v tomto oděvu je mi moc fajn. Dokonce se dobou nechala inspirovat i má paní holička, která mi vyčesala stylové lokny,“ usmívala se spokojeně.

Ples letos poprvé pořádala městská kulturní organizace K3. Ta styl akce pojala se vším všudy. V předsálí mohli návštěvníci sledovat klasické němé černobílé grotesky, k vidění byly i parádní motorky z oné doby. Motocykly značky Praga a Indian přivezl úspěšný ostravský sběratel a restaurátor těchto krásných strojů Jiří Toloch.

„No, byla to dřina. Místo jsme zdobily čtyři dny v kuse. Musím se přiznat, že bych se lépe cítila v klasické plesové róbě z dnešní doby. Ten kostým z třicátých let má ale také něco do sebe, je to alespoň zajímavé,“ prozradila jedna z organizátorek akce, která se konala v bohumínském kulturním domě ŽDB.

Lidé se tam bavili při tanci i ve foyeru, ale třeba také při barmanské show. Zajímavé přitom byly třeba také nabízené koktejly. Lidé v Bohumíně mohli v pátek pít třeba Sex v knihovně, Kankánovou nožku, Olej z pragovky, či Bohumínské sny.

V tombole vyhrávali třeba balíček pro ekologicky smýšlejícího občana, který byl sestaven z popelnice, koštěte a lopaty, jedna z cen byla i roční poukázka na poplatky za psa.