Smyslem koncertu Pošli to dál, na podporu dobrých skutků, je ukázat široké veřejnosti, že osud lidí není všem lhostejný.
„Velice si vážíme a obdivujeme snahu těchto organizací a sdružení. Myslíme si, že jejich činnost by měla být dobře prezentována, tak aby vešla do povědomí všech našich občanů. Bylo by pěkné, kdyby po zhlédnutí akce měli také chuť, a to jakoukoliv podporou, se zapojit do charitativní práce,“ řekl náměstek primátora Bronislav Bujok.

Město oslovilo všechna sdružení, která mají co do činění s pomocí. „Z oslovených se nám přihlásilo jedenáct organizací, které chtějí na akci vystoupit. Nejedná se jen o ty, kteří se zabývají klasickou charitou, jako je pomoc a podpora v rozvojových zemích, příkladně adopce na dálku. Prezentovány budou i sdružení pracující ve městě, jako je Armáda spásy, či jiné, které se starají a pomáhají sociálně slabším nebo hendikepovaným lidem, kteří to potřebují. O všech jsme natočili videoklipy, které budou během programu promítány,“ řekla Romana Bartošková z havířovského magistrátu.

Koncert se uskuteční 28. února ve velkém sále Kulturního domu Petra Bezruče a to hned dvakrát. „Od 10 hodin dopoledne poběží program pro školy a v podvečer od 18 hodin je určen široké veřejnosti. V rozmanitém programu vystoupí žáci, učitelé a hosté ZUŠ Leoše Janáčka,“ dodala Romana Bartošková.