Kulturní program byl v režii Základní umělecké školy Leoše Janáčka.

„Je mezi námi obdivuhodně mnoho těch, kteří nezištně a obětavě pomáhají lidem, jež pomoc potřebují. Lidem kolem nás i na druhém konci světa. Znáte je? Přijďte se s nimi seznámit a zamyslet se nad tím, že dávat může být víc než dostávat. Zkrátka pošlete to dál…“ bylo mottem organizátorů dvou charitativních koncertů, dopoledne pro havířovské školy a odpoledne pro širokou veřejnost.

V průběhu dvouhodinového pořadu vystoupili žáci, učitelé a hosté ZUŠ Leoše Janáčka. Na jevišti nechyběla ani cimbálová muzika Vonička, hudební skupina Tritonus se zpěváky Soňou Jungovou a Adamem Živnůstkou a mažoretky z Městského kulturního střediska. Zazněly skladby od velikánů světové hudby, moravské lidové písně, k vidění byl také oku lahodící tanec. Koncert zakončil velkým úspěchem a mohutným aplausem Žákovský dechový orchestr pod taktovkou Bronislava Palowského za spoluúčinkování vynikajících mažoretek.

Ve foyeru se prezentovaly na velkoplošných panelech neziskové organizace Komunitní centrum Armády spásy, Gymnázium v ulici Komenského, Střední škola Havířov-Prostřední Suchá, Základní škola v Mánesově ulici, Sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Help klub, Para consulting, Nadační fond Nehemia, Slezská diakonie, Občanské sdružení Duha Zámeček, Klub žen farního sboru Slezské církve evangelické, Občanské sdružení Poznání a Církevní středisko mládeže Don Bosco.

Na závěr vydařeného podvečera primátor města Havířova František Chobot poděkoval organizacím, které přijaly pozvání magistrátu, za jejich obětavou a nezištnou práci ve prospěch potřebných a spolu se svým náměstkem Bronislavem Bujokem předal dárky. Pořadem provázela Helena Neuwirthová.