Mezi sedmačtyřiceti vysokoškolačkami převážně z Moravy uspěla i Havířovanka Dominika Hužvárová. Tři disciplíny zvládla studentka Vyšší odborné školy na Tajovského ulici v pohodě a nyní se už chystá na vyvrcholení soutěže.

První disciplínou byl vědomostně-inteligenční test. Ten tvoří dokonce 60 procent veškerého bodového hodnocení. V dalších disciplínách, rozhovoru s porotou v černých šatech a promenádě v plavkách, vysokoškolačky ukázaly svůj intelekt a půvab. „Všechny dívky, které se představily, byly šarmantní a okouzlující, takže bylo velmi těžké mezi nimi vybírat,“ řekla členka poroty a loňská vítězka soutěže Karla Plhoňová.

Součet bodů nakonec určil deset krásek, které postoupily do finálového výběru. Z něj si cestu do samotného finále proklestila polovina studentek. Mezi nimi nechyběla ani bývalá havířovská vítězka Miss Reneta. Druhou pětici finalistek určilo pražské kolo.

Na finalistky nyní čeká několik soustředění a hlavně galavečer, který se uskuteční 30. dubna v prostorách Městského divadla Zlín. Vítězka si odnese nejen titul, ale i půlroční zapůjčení vozu Škoda Superb,“ uvedla jedna z manažerek projektu Zuzana Belková.

Miss Academia ČR je soutěž určená pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol v celé České republice. „Snažíme se, jako jedni z mála, poukázat na pravý význam slova krása. Není to totiž pouze slovo popisující vnější podobu, ale soulad celé osobnosti,“ dodala Belková.

Počátek soutěže se datuje k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od této doby se soutěž začala postupně vyvíjet až do podoby, kterou dnes předkládají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně již v celonárodním měřítku. Další informace lze najít na webových stránkách www.missacademia.cz.