Havířov tentokrát ovládli domácí, i když jen o pověstný chlup. Ve zcela zaplněném Jazz clubu podaly všechny skupiny výborný výkon a porota se dlouho nemohla shodnout na vítězi.

Do semifinále nakonec postoupili havířovští Fat skewers, kteří měli v publiku výraznou fanouškovskou podporu. To také nakonec nejspíš rozhodlo při konečném verdiktu poroty. Pochvalu minimálně stejnou měrou ale zaslouží také ostravská Fiha a olomoucká Tropická Agnes.

Ve Frýdku-Místku v klubu Stoun se naopak šestičlenná porota zachovala v duchu fair play, když přes dva soubory z domácího prostředí - frýdecké Existenc a Líheň, poslali do semifinále brněnský band b.n.8. Kapela opravdu rozhýbala stočlenné publikum i porotu a prokázala, že jejich motto „roztančit i kámen na podlaze“ není pouhou frází. Porota byla jednotná a členové b.n.8 už se mohou těšit na boj o Velké finále soutěže.

„Templ nám opět pouze se dvěma kapelami usnadnil výběr, když z cesty volala kapela Dětské nápady ze Soběslavi, že kvůli technické závadě na vozidle nedorazí. První tak nastoupili Brevi manu z Kroměříže, kteří zahráli výborný osobitý rock s výborně zvládnutou angličtinou. Ostravský Klipr se představil v nové sestavě a s novým repertoárem, a velice překvapil jak porotu, tak jejich stálé fanoušky. Po letech kdy se opět objevil na pódiu soutěže Líheň si svým hravým a veselým vystoupením jasně vysloužil postup do semifinále,“ uvedl za pořádající Viking agency jeden z porotců Luděk Bajgar.

Přestože skončila základní kola soutěže, už ve čtvrtek 27. března budou opět znít všemi třemi kluby zvuky Líhně. V prvních semifinálových kolech se o jediné postupové místo do Velkého finále utkají: v Jazz klubu v Havířově Občas band z Ostravy, Ve znamení zebry z Havířova a Behind the doors z Frýdku Místku, v klubu Stoun Alkaline ze Zlína, b.n.8 z Brna a Parkinson z Frýdku-Místku a v klubu Templ potom Woodoojam z Prahy, Noise Pollution a Sheba´s band z Opavy.

Začátek semifinálových koncertů je standardně v 19.30 hodin.