Maryška uvede projekt ve spolupráci s bohumínskou skupinou Hosté odjinud a začne vernisáží výstavy v neděli 8. června v 18 hodin.

Výstava pojmenovaná Graffiti jako umění nabídne několik obrazů, které vzniknou jen pár dnů před bohumínskou vernisáží v ostravském klubu Marley. „Graffiti je dnes jednou z uznávaných výtvarných technik, která má své obdivovatele po celém světě. Naší výstavou chceme dokázat, že sprejem se dá vytvořit i krásná věc, jiná než jakou jsme zvyklí vídávat na stěnách domů a na vagónech,“ říká předsedkyně občanského sdružení Maryška Kamila Smigová.

„Výstavou Graffiti jako umění nechceme zlehčovat vážnost vandalismu v podobě nelegálního sprejerství. Ti, kteří umí pomocí graffiti tvořit krásné obrazy, se od takového jednání distancují. Těmto lidem, kteří pomocí barvy ve spreji, vyjadřují svůj názor a chtějí ostatním něco sdělit, dáme v červnu rádi v Maryšce šanci ukázat, co v nich je,“ dodává Smigová.

Výstava bude k vidění vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin až do konce června.
Partnerem projektu bude bohumínská skupina Hosté odjinud. Formace se věnuje hudbě deset let, a letos v únoru vydala své první CD. V červnu se několikrát objeví na prknech Maryšky, kde budou její členové hostovat.

„Chceme nejen s mladými lidmi diskutovat o grafitti i jiných, mladé generaci blízkých tématech a to vše doplnit hip hopovou hudbou. Plánujeme nejen koncert s písničkami z našeho alba, ale i poslech vybrané muziky. Na základě toho, co bude návštěvníky zajímat, pružně zareagujeme a zařadíme do předpřipraveného programu třeba speciální večer, například se zaměřením na určitý hudební styl a podobně,“ informoval o plánech frontman skupiny Hosté odjinud Jiří Kika.