„Celé oficiální zahájení jsme chtěli pojmout velmi netradičně. Podařilo se nám propojit sportovní i kulturní aktivity osob s postižením i těch v uvozovkách zdravých,“ vysvětlují pořadatelé.

Program bude symbolicky složen z prezentace aktivit havířovských sportovních a kulturních skupin i osob s postižením.
„Nechejte se překvapit, ale rozhodně věnujte jednu hodinu svého života zahájení. Věříme, že to bude další impuls k tomu, abyste přišli podpořit jak sportovce, tak umělce v dalších dnech konání akce,“ dodávají.

Hlavní hvězdou úvodního koncertu bude rytmický soubor tělesně postižených studentů z Jedličkova ústavu v Praze – The Tap Tap. Její repertoár se skládá zejména z vlastních skladeb, ale i originálně přepracovaných písní legendární kapely Vltava. „Lidé jej mohou znát zejména z nedávného vystoupení v pořadu Uvolněte se, prosím Jana Krause, ale i z účinkování na řadě dalších velkých hudebních festivalů například Rock for People. Je nám ctí, že symbolicky zahájí náš projekt, který se rovněž snaží podpořit osoby s handicapem,“ říkají svorně pořadatelé z havířovských společností Para consulting a Viking agency.

Projekt vznikl v městě Havířově, které nad ním rovněž převzalo záštitu, a proto je logické, že se v rámci zahájení představí i někteří havířovští aktéři. Vystoupí například Maniak aerobic Ivany Kožmínové či zástupci Základních uměleckých škol a Střediska volného času Asterix. Zahájení akce je v havířovské Městské sportovní hale naplánováno konkrétně na čtvrtek 12. června od 18 hodin a vstup je je pro všechny zdarma.

Program ParaInkubátoru se uskuteční v areálu Slavie u Městské sportovní haly a v letním kině od pátku 13. do neděle 15. června. Vstupenky jsou v předprodejích za 250 korun.

Více o akci lze vyhledat na webech www.parainkubator.eu, www.paraco.cz a www.festivalinkubator.cz.