V pátek si na atletickém oválu Slavie Havířov a v areálu u Městské sportovní haly vyzkoušeli zájemci netradiční disciplíny, ve kterých v sobotu a neděli mohou naostro závodit jak zdraví, tak postižení.

„Rozhodně je to tak. Díky podpoře města Havířov a řady partnerů se nám podařilo připravit skutečně gigantický netradiční sportovně-kulturní svátek. Osoby s postižením budou plnit na třicet paralympijských disciplín a bojovat o výsledná ocenění, stejnou možnost ale budou mít i ostatní návštěvníci akce, kteří si vyzkouší, jaké je to žít s handicapem,“ vysvětlují pořadatelé z havířovských společností Para consulting a Viking agency.

Komu by se zdály být některé disciplíny jednoduché, ten může vyzkoušet ty adrenalinovější na Radegastově městečku zábavy či horolezecké stěně. Pro veřejnost budou sportoviště otevřena vždy v dopoledních hodinách v sobotu i neděli. Nejbohatší sportovní podívanou určitě slibuje právě sobotní dopoledne, kdy budou probíhat ty pravé paragames.

Od pátečního odpoledne se v letním kině odehrávala první část festivalu Inkubátor. Největšími taháky toho letošního jsou Chinaski, Dan Bárta, Pražský výběr 2, Michal Hrůza, nebo Horkýže Slíže či Indy a Wich.

„Na své si tak přijdou milovníci všech hudebních stylů. Na závěr akce i přátelé klidnějších forem umění. After party v havířovském Jazz clubu se ponese v duchu filmu, básní a divadla. Chceme dát průchod všem formám umění a zejména filmaři mají v Havířově podle přihlášených dílek velmi slušnou formu,“ dodávají pořadatelé.