Zabodoval se svým programem manipulace. „Vystupoval jsem s desetiminutovým programem v manipulaci s kartami, náprstky, svícemi a brýlemi,“ přibližuje své vystoupení Ondřej Sládek.

Tento program trénoval téměř dva roky. „Kouzla se naučím třeba během půl roku, ale další rok a půl mi trvá, než celý program skloubím s hudebním doprovodem. A právě tím se odlišuji od jiných kouzelníků,“ líčí Sládek.

Většina kouzelníků má během svého vystoupení jednu osmiminutovou skladbu, ale Ondřej mění skladby každou minutu. „Vystupuji třeba s lahví, kterou otevřu, a právě ten zvuk třeba zazní ve skladbě,“ vysvětluje.

Jako jedenáctiletý kluk viděl poprvé v televizi vystoupení mága Davida Copperfielda, které se mu hodně zalíbilo a od té doby se mu kouzlení stalo koníčkem. „Koupil jsem si několik knížek a objednal časopisy, ze kterých jsem se učil lehká kouzla,“ popisuje Ondřej své kouzelnické začátky.

Svou první soutěž absolvoval ve 14 letech. Ale neuspěl. „Chtěl jsem si hlavně okouknout, na jaké úrovni jsou soutěžící v mém věku,“ vysvětluje.
Na druhé soutěži juniorů už obsadil stříbrnou příčku a na všech dalších už získal vždy jen zlato. Inspiraci pro svůj program čerpá z časopisů, knih a televizních představení jiných iluzionistů.

„Mám velkou výhodu oproti mým vrstevníkům, že jsem se kouzla a triky učil sám, podle představení jiných mágů. Někteří v mém věku začali kouzlit jen proto, že jejich tatínek kouzlil také. Přistavil jim stoleček s krabičkou a cylindrem a dítě se naučilo lehká a primitivní kouzla, a laik to vlastně ani nepozná,“ myslí si Ondra. Dodává, že až na soutěžích zjistil, že umím některé hmaty, které jiní neumí. „Ani jsem si to neuvědomoval, bral jsem to jako můj koníček,“ říká.

Manipulace je prý královnou magie. „Pro veřejnost ale nepoužívám svůj program manipulace, protože to není pro diváky tak atraktivní jako třeba iluze a levitace,“ říká mladý mág.

Ondřej Sládek vystupuje během roku na různých plesech, firemních večírcích či v barech. Koncem tohoto ho čeká Mistrovství Evropy v Itálii. Z něhož ti nejlepší postoupí na Mistrovství světa, které se bude konat v Pekingu.

„Na mistrovství Evropy je velká konkurence, kouzelníci mají špičkovou úroveň a v posledních letech se na prvních příčkách střídají zástupci z Německa a Francie. Tak uvidíme, jak na evropském šampionátu zaboduji,“ dodává Sládek.