Program havířovských slavností, které se uskuteční od 5. do 7. září, je připraven. „Tradičně je postaven tak, aby si přišli na své všechny generace,“ řekla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Největší hvězdou bude určitě Chris Norman, který byl frontmanem legendární skupiny Smokie, jejíž hity dobyly celý svět.
Hodně zajímavé bude vystoupení další britské legendy, metalové kapely Uriah Heep. Ta vznikla v roce 1969 a dodnes v ní hraje zakládající kytarista Mick Box.

Do Havířova přijede také česká populární špička. Na slavnostech vystoupí mimo jiné Lucie Bílá a skupiny Kryštof, Chinaski a J.A.R.

Návštěvníci se mohou těšit na další skvělé zážitky, které jim přinesou Hradišťan, Leoš Mareš, Lúčnica nebo Slovenka Zuzana Smatanová.

Program slavností bude nejen v areálu nu Městské sportovní haly, ale také na druhém pódiu před OD Elan. Vedle atraktivních vystoupení profesionálních přinese i představení amatérských umělců, pořady pro děti i vystoupení havířovských základních uměleckých škol. Chybět nebudou samozřejmě stánky s občerstvením, atrakce, kolotoče, skákací hrady, autíčka pro děti a různé soutěže.

Pro nejmenší je připraven Michal Nesvadba se svou show a ochuzeni nebudou ani milovníci dechovky. Poslední den se bude soutěžit o zajímavé ceny FCB Zóny, kdy se uskuteční fotbalové zápasy s hráči A týmu FC Baník Ostrava. „Rada města schválila na posledním zasedání jak program, tak povolení na večerní produkci. V případě zrušení účinkování ze strany umělců bude program adekvátně nahrazen,“ dodala Pondělíčková.