Stěny výstavní síně zdobí olejomalby, tempery, akvarely, pastely, kvaše a další jiné malby. Výběr ze své tvorby prezentují Maří Magdaléna Čechová, Josef Čmiel, Danuše Drábková, Radomír Kolek, Milena Nezhodová, František Procházka a Irena Slonková. Místní malíři zachytili v průběhu letošního března až května Lučinu v její neopakovatelné kráse a zimního probouzení. Každé dílo doslovně dýchá příchodem jara. „Vybrali si velice pěkné a zajímavé téma. Z obrazů vyzařuje velká láska a zanícenost k malbě. Za obdiv stojí, že se skupinka jednou za týden schází a společně tvoří v terénu,“ vyjádřil svůj názor těrlický výtvarník Jiří Malíř.

Tvůrčí skupina Kvaš vznikla začátkem roku 2006. Název si zvolila podle slova kvaš, což znamená malbu na papíře vodovými barvami smíšenými s krycí bělobou a jejím synonymem je také dozrávání. Tematické zaměření nemají ničím vyhraněné. Na jejich plátnech jsou k vidění portréty, krajinky, zátiší a řada dalších pozoruhodností. Metodickým poradcem je známý pedagog a malíř Otta Dedek a také zkušená výtvarnice Maří Magdaléna Čechová.

Výstava potrvá do neděle 29. června. Otevřeno: pondělí až pátek od 14 do 18 hodin. Mimo otevírací dobu zpřístupní zájemcům expozici pracovník informací.