Mistrovství světa, které se konalo v německých Brémách, se účastnily juniorky souboru, tedy dívky do 15 let. Děvčata soutěžila v kategorii Street dance show formation, kde jim byli soupeři například taneční soubory z Německa, Slovinska či několik konkurentů z České republiky.

„Stříbrná“ formace Nicola´s Dance Unico měla název Neposlušný orchestr a choreografkou byla Blanka Nečasová. Členky taneční skupiny si svou účast na mistrovství světa vybojovali vítězstvím v regionálním kole a umístěním na předních příčkách na MS Moravy a mistrovství ČR.

„Samotnému mistrovství světa předcházely pečlivé přípravy, trénovaly jsme s děvčaty třikrát až čtyřikrát týdně po dvou hodinách, těsně před mistrovstvím pak ještě častěji. Docházka na zkoušky byla vzorná, děvčata se opravdu snažila,“ říká choreografka souboru, který působí při Městském domě kultury v Karviné, Blanka Nečasová.

Druhým místem na mistrovství světa se děvčata i jejich trenérka rozloučily s uplynulým školním rokem, jak nejlépe mohly. Tato medaile je zároveň jejich dosud největším úspěchem.

„Na své svěřenkyně jsem patřičně hrdá. Do svého soutěžního vystoupení vložili jedna po druhé opravdu maximum, moc se jim to povedlo,“ prozradila Nečasová.

Prázdniny se však blíží a s nimi také nutná dávka odpočinku, hned po jejich skončení začnou dívky opět pilně trénovat. O zájmu o tanec svědčí také to, že všechna oddělení Nicola´s Dance Unico čítají dnes dohromady zhruba 200 členů a členek.