Na jevišti se v průběhu téměř devadesátiminutového pořadu vystřídalo 34 školáků šestých až devátých tříd v úloze herců, tanečníků a také zpěváků.
Hráli s velkou chutí a elánem, bylo znát, že čtyřměsíční příprava pod taktovkou učitelek Lenky Kocurkové a Radky Kozlové přinesla zasloužený úspěch.

Diváci, tentokrát většinou děti, si mohli vychutnat bezprostřednost, chytrost a půvab hlavní hrdinky Zdeničky, dcery rybáře, která svou chytrostí, důmyslností a pravdomluvností si vyslouží ruku krále. Tu sice na krátkou dobu ztratila, ale nakonec vše dobře dopadlo. Rovněž i další role byly zvládnuty na jedničku.

„Po úspěšném uvedení hry Afrika podle předlohy Divadla Járy Cimrmana, projevili další žáci chuť si zahrát divadlo. Rozhodla jsem se pro Královnou Koloběžku, která mi byla blízká. Myslím si, že jsem volila správně,“ přiblížila vznik divadelní hry hlavní organizátorka Lenka Kocurková.

V průběhu pondělka a úterka se konalo celkem pět představení, kterých se zúčastnili žáci obou albrechtických a také stonavské základní školy, děti mateřské školy a na závěr rodiče.

„Mám radost, že se hra líbila. Je to dobrá reprezentace naší školy a také výsledek práce pedagogů a zájem žáků. Poděkování patří také vedení školy,“ uvedla zástupkyně ředitele školy Pavla Martinková.

Režie a scénář: Lenka Kocurková, hudba: Bogdan Kiszka, hudební a taneční čísla připravila kantorka Radka Kozlová.
V hlavních rolích hráli: Andreas Oczko (král), Lukáš Inkomer (vypravěč), Daniel Kucharczyk (šašek) a Veronika Enenkelová (Zdenička).