Díky stanům se mohli diváci odolat náporům deštivého počasí a vše si řádně užít. „Na festival nakonec za oba dny dorazilo na 2700 diváků. Ti se nemuseli deště, větru ani zimy obávat, protože jednotlivé scény byly kryté velkokapacitními stany. Program multižánrového festivalu přilákal zájemce o kulturní zážitky nejen zpoza karvinského okresu, ale i kraje a republiky,“ přiblížila jedna z členek pořádající Iniciativy Dokořán Lucie Rakowská.

Festival začal v areálu Loděnice v parku Boženy Němcové v pátek vpodvečer a končil v neděli nad ránem. „Předpověď počasí jsme sledovali mnoho dní dopředu, nakonec jsme se rozhodli zakrýt scény, což se ukázalo jako správná volba. Návštěvníci tak mohli bez obav přijít a poslechnout si své oblíbené interprety, přestože jsme museli provést jisté programové změny,“prozradil manažer festivalu Daniel Cieslar.

Pátek otevřela hudební nabídku kapela Nekuř toho tygra a následující oblíbená karvinská skupina Rhizom udělala ze svého vystoupení na AlterStagi adrenalinovou show díky nárazovému větru a silnému dešti.

„Byla to nádhera, nic takové jsme nikde předtím nezažili. Za námi vlály plachty, déšť pršel zespoda. Hlídali jsme si aparaturu, ale obecenstvo bylo jako vždy úžasné, tak jsme přece nemohli přestat. Doufám, že to někdo natáčel,“ netajil se nadšením bubeník Rhizomů Jan Schmied.
Druhý den festivalu vystoupilo celkem 14 kapel, žánrově velmi různorodých, ale pod pódiem stál a tančil celý festival. Hojnou účast zaznamenali Poletíme?, Zion Squad a samozřejmě The Swan Bride.

LiveStage však byla v sobotu z organizačních důvodů propojena s AlterStage a program kapel se musel zúžit o čtyři jména, mezi nimiž byli i AirFare.
Silné srážky na chvíli zastavily ClubStage, aby se následně rozjel naplno i s hojnou účastí dj´s i návštěvníků až do nedělního rána. Dj Philip TBC a Morebeat sklidili očekávaný úspěch, nicméně nenastala chvíle, kdy by před klubovou scénou nikdo netančil.

Lidé však nepřišli jen za hudbou. CinemaRoom se studentskými snímky, propojený s čajovnou, sklidil velký úspěch, téměř neustále bylo plno. Překvapivě velký zájem sklidila divadla, jejichž představení sledovalo v jednom momentě i na 70 zájemců. Odpočinek uvítali i na besedě s Tomášem Řehákem na téma AIDS a autorská čtení Jana Balabána a Jaroslava Žily.