„Odehraje se už zhruba za šest týdnů, opět v Teplicích nad Bečvou. Musím říct, že se docela těším,“ říká sedmašedesátiletá Jana Tvrdá z Karviné.
Soutěž Eurobabička je inspirovaná nejrůznějšími soutěžemi na způsob Miss. Ovšem u babiček to samozřejmě není o kráse, ale spíše o umění být zábavný a společenský, zvládat dovednosti, jako například pantominu, ale i nejrůznější kvízy, které pro soutěžící organizátoři připravili.

Nechybí pochopitelně i top disciplína, ne tedy promenáda v plavkách, ale nahradí ji módní přehlídka, při níž se ženy starší 50 let (podmínka účasti) předvedou jako elegantní dámy.

„Vítězství v semifinálovém kole mě potěšilo. Ani nevím, proč jsem se přihlásila, asi to souvisí s mou povahou. Jsem beran a mám tendenci se drát stále do popředí,“ říká Jana Tvrdá.

Do finále prý nejde s cílem za každou cenu vyhrát, i když beran…

„Samozřejmě budu potěšena, když se dobře umístím i ve finále, přiznává vitální žena, které by její věk rozhodně nikdo nehádal. Její šance na dobrý finálový výsledek ovlivní i počet bodů, které jí pošlou její příznivci v internetovém hlasování. Až do konce září se dá pro Janu Tvrdou hlasovat na www. eurobabička.cz.