Uznání se ve čtvrtek 30. října dočkalo ve Společenském domě pět kulturních osobností, jedna talentovaná houslistka a šest kolektivů. Současně byli oceněni tři Havířované, kteří se zabývají volnočasovými aktivitami mládeže.

„Myslím si, že tímto krokem dáváme jasně najevo, že si práce s mládeží velmi vážíme. Je to nesmírně důležitá činnost, kterou budeme nadále podporovat,“ řekl náměstek primátora Bronislav Bujok.

Osobnostmi kultury za rok 2008 se za dlouholetý aktivní přínos městu v kulturní oblasti stali havířovský hudebník Jiří Bořuta, autorka básniček, povídek a pohádek Iva Savková, hudebnice a herečka Jolanta Balon, dokumentarista Petr Gomola, Taneční orchestr Zbigniewa Bittmara a Jiřina Sivá. Posledně jmenovaná byla odměněna za dlouholetý aktivní přínos a vedení projektu mezinárodní dětské výtvarné soutěže „Krásná jako kvítka…“

Cenu Talent roku 2008, která je udělována mladým umělcům, již dosáhli výrazných úspěchů v mezinárodních či celostátních soutěžích a za příkladnou reprezentaci města Havířova obdrželi Dětský pěvecký sbor Hlásek, Dětský pěvecký sbor Rozmarýnek, Flétnový soubor, houslistka Adéla Manišová, Trio dvou zobcových fléten s bubínkem a Trio zobcových fléten.

První ocenění za dlouholetou práci s mládeží putovala do rukou vedoucího Junáka, svazu skautů a skautek Havířov Ivanu Fabíkovi, členovi občanského sdružení ZIP Davidu Římanovi a strážníkovi Městské policie Havířov Jaroslavu Šimonovi, který se ve volném čase věnuje práci s dětmi.