Kolekce více než čtyřiceti snímků nabízí fascinující pohled na téměř sedmimilionový Hong Kong, plný mrakodrapů, klidných oáz, pamětihodností, přístavů, kaváren, barů a mnoha dalších exotů. Například fotografie nazvaná Soupeření ve výšce, představuje soužití velkolepých obytných a komerčních výškových budov.

Neméně zajímavou podívanou je noční obraz na pulzující město nebo pohled na přístav z paluby tradiční čínské džunky. Mezi exponáty nechybí ani ukázka klidné oázy v betonové džungli rušného velkoměsta, dřevěná a zlatá Pagoda v parku při ženském klášteře Chi Lin Nunnery.

Jiří Daněk neopomněl zachytit ani noční zábavní zónu Soho, se spoustou barů, restaurací a klubů. Každá fotografie zobrazuje něco pozoruhodného a dovede přiblížit v mnoha podobách toto exotické čínské území.

Formáty jsou zvoleny spíše větší a dají tak vyniknout i detailům. „Obdivuhodná je barevnost jednotlivých obrazů a jejich propracovanost. Výběr a pestrá skladba námětů umožňuje nahlédnout do zcela jiného, pro většinu z nás neznámého světa. Stojí za to Maryčku navštívit,“ poznamenal přední havířovský fotograf Jaroslav Hrachovec.

„Při své krátké návštěvě Hong Kongu v minulém roce se svým dobrým kamarádem Karlem Pryczkem, jsme se snažili zachytit aspoň něco z bohatého koloritu nádherného města. Já fotoaparátem a Karel videokamerou. Pořídil jsem přes tři tisíce snímků. Věřím, že aspoň trochu se svým výběrem, který nebyl zrovna jednoduchý, podaří se mi ukázat, proč lze Hong Kong opravdu mít rád,“ svěřil se cestovatel.

Na stolech výstavní síně jsou k nahlédnutí další materiály s hromadou informací. Malou ukázku ze své tvorby maleb má v Maryčce jako host akademický malíř Jaromír Fajkus.

V úvodu vernisáže vystoupil ženský pěvecký sbor Městského kulturního střediska Canticorum pod taktovkou sbormistra Vítězslava Soukupa. Výstava potrvá do 30. listopadu. Otevřeno pondělí až pátek od 14 do 18 hodin. Mimo otevírací dobu výstavu zpřístupní zájemcům pracovník informací.