Celkem dvaapadesát olejomaleb, akvarelů, pero akvarelů a pastelů, které tvoří malý výřez z bohaté tvorby místní malířky, zdobí stěny hudební a umělecké síně havířovské bibliotéky.

Námětově jsou orientovány hlavně na přírodu a architekturu. Mezi exponáty je například šenovský kostel Boží Prozřetelnosti, olejomalba Kytice, pohled na mikulovský zámek, šenovský rybník, lesní zátiší a celá plejáda dalších obrazů z blízkého okolí a také z různých koutů republiky.

Autorčina díla vynikají barevností a dokonalým provedením. Magdalena Čechová je členem Sdružení umělců Moravy a Slezska a rovněž havířovské výtvarné skupiny KVAŠ. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách v Česku i zahraničí.

O předvánoční náladu se postarala kolekce deseti menších či větších vyřezávaných dřevěných betlémů z dílny dřevořezbáře Stanislava Oparjuka. „Láska ke dřevu mě provází od dětství a stala se mým celoživotním koníčkem. Vyřezávám pro své děti a pro potěšení,“ svěřil se výtvarník.

Na vernisáži zahráli na klávesách žáci Adam Rafaj, Adriana Vandáková a Barbora Lindovská z hudební třídy Taťány Křešové z Městského kulturního střediska. Výstava potrvá do pátku 21. listopadu.