Již 5. prosince vypuknou na Masarykově náměstí v Karviné tradiční lidové Vánoce rozsvícením vánočního stromu. Lití olova, mincovna mistra pregéře, ukázky ražby, ovečky s barevnými obojky a vánočními zvonky, Ježíškova vánoční schránka pro přáníčka dětí i dospělých, vánoční a lidové písničky, to vše na vás čeká až do 14. prosince.

V neděli 7. a 14. prosince je připraveno divadélko pro děti malé a nejmenší. Chcete-li si zakoupit něco z tradičního vánočního zboží, budete mít možnost až do 23. prosince.

Pro děti od sedmi let je připravena 13. prosince od 10 hodin v učebně MěDK Vánoční výtvarná dílna. Pro své nejbližší si děti budou moci vyrobit například skleněný svícen na čajovou svíčku, vánoční závěsnou dekoraci či ozdobný kolíček na vzkazy.

„Zlatým hřebem našeho letošního vánočního programu bude 11. prosince od 19.30 hodin koncert v kostele Povýšení sv. kříže s názvem Gospelové vánoce. Do Karviné zavítají vyslanci černé Ameriky – gospeloví zpěváci High Praise Gospel Singers, v jejichž čele stojí legendární Cedric Shannon Rives. Do České republiky dorazí soubor přímo z kolébky jazzu a gospelu, legendárního St. Louis. Výkony černošských sólistů a instrumentalistů ohromily již publikum v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Olomouci, ve Zlíně a řadě dalších měst,“ říká ředitelka MěDK Vladimíra Gajdaczová.

Vstupenky na tento mimořádný koncert jsou již v prodeji.

Také příští rok se budete mít na co těšit. Hlavním bodem programu roku 2009 budou oslavy 45. výročí založení MěDK. Organizátoři prozradili jen to, že do bohatého programu je zařazen i koncert populární Marty Kubišové.