Zájem o Talent, hlavně mezi dětmi a mládeží, je velký a neustále každým rokem roste. Do soutěže se letos přihlásilo 158 zpěváků, čímž byl o deset překonán loňský rekord. Účastníci pěveckého klání, rozdělení do čtyř věkových kategorií, předvedli velmi kvalitní a vyrovnané výkony. Práce poroty nebyla snadná. O pořadí v nejednom případě rozhodovaly různé detaily a maličkosti. Obhájit prvenství z minulého roku se podařilo pouze vítězi III. kategorie Danielu Mrózkovi.

„Úroveň Talentu má bezesporu vzrůstající trend. Projevila se velmi pečlivá a dlouhodobá příprava vystupujících. Nic se nenechalo náhodě. Je dobré, že se dostává možnost předvést své umění mnohým nadaným zpěvákům,“ uvedl člen poroty, učitel ze Základní umělecké školy Leoše Janáčka, Roman Kulla.

Spokojená byla také Lenka Suchánková. „Myslím si, že se soutěž vydařila a laťka se opět posunula o něco výš. Celý průběh vyhodnotíme a poznatky využijeme při organizování Talentu 2009,“ krátce poznamenala vedoucí týmu pořádajícího havířovského Městského kulturního střediska. Porota pracovala pod vedením Tomáše Kovalčíka a programem provázela Kateřina Steinerová.

Výsledky:
I. kategorie (6 až 9 roků): 1. Katka Pokorná, 2. Natálie Čtvrtková, 3. Izabela Schimanietzová a Jakub Guziur.
II. kategorie (10 - 12): 1. Nela Skarková, 2. Marie Glatzová, 3. Markéta Kučová.
III. kategorie (13 - 15): 1. Daniel Mrózek, 2. Elena Bajerová, 3. Veronika Enenkelová.
IV. kategorie (16 a více): 1. Lenka Rapouchová, 2. Hana Keslerová, 3. Daniela Czudková.