„Určitě je to pro mě další úspěch. Organizátoři mě pozvali díky vítězství na Miss Euro 2008 a po soutěži kromě tohoto vítězství připomněli při mém rozhovoru pro televizi RTL to, že jsem zde momentálně vedena jako druhá nejúspěšnější Češka v soutěžích Miss po Taťáně Kuchařové,“ přiblížila Hužvárová.

Tato soutěž se od ostatních liší tím, že je zde vyhlašována nejlepší pětice. Queen of the Word 2008 se stala Julia Schmidt z Lichtenštejnska. Před pátou Hužvárovou skončila druhá Ukrajinka Diana Kodakivská, třetí Němka Sarah Amon a čtvrtá Margreta Zaševa z Makedonie.

Soutěž Queen of the Word probíhá již několik let v národních kolech a následně v mezinárodním finále na základě jednotné licence. V každé zemi je vybírána Queen of dané země, která postoupí do Queen of the Word. Startovní pole doplní dívky ze zemí, které licenci udělenou nemají. Jedná se o dívky, které jsou ve světě soutěží krásy již známé a dosáhly na nich v tomto roce významného mezinárodního úspěchu. To byl i případ Dominiky Hužvárové, kterou organizátoři pozvali z důvodu vítězství ve fotbalové Miss Euro 2008 v Německu.