Na příští rok chystá muzeum zajímavé výstavy a mnoho dalších akcí. „Na rok 2009 chystáme již tradičně výstavy a akce pro veřejnost, novinkou pak bude cyklus přednášek pro veřejnost, které se budou konat dvakrát měsíčně, vždy ve čtvrtek od 16 hodin v zasedací místnosti Muzea Těšínska v Českém Těšíně. Jejich autory jsou odborní pracovníci muzea. Přednášky budou mít například ekologickou, etnografickou či biologickou tematiku,“ uvedl zástupce ředitele muzea David Pindur.

Konkrétně se můžete těšit na přednášku s názvem První slezská válka a její průběh na Těšínsku, která se uskuteční 15. ledna, 12. února se pak dozvíte něco o „Velkých“ Těšínských Piastovcích, 26. února pak o Reformaci a počátcích rekatolizace Těšínského knížectví. Na další měsíce jsou nachystána například tato témata: Lidová architektura na Těšínsku, Staré noviny v Těšíně a mnoho dalších. Z důvodu omezené kapacity přednáškové místnosti doporučujeme rezervaci míst na e-mailu cesky_tesin@muzeumct.cz.

Stálicemi Těšínského muzea jsou atraktivní výstavy. V patře Technického muzea v Petřvaldě můžete ještě do 31. ledna zhlédnout výstavu Ten vánoční čas, od konce února až do září pak můžete obdivovat Skrytou přírodu v hornické krajině. V přízemí jsou umístěny stálé expozice Tradice hornictví na Karvinsku a Kouzelný svět tramvají.

Dům dětí a mládeže nabídne například výstavu Vzácné kočkovité šelmy ze sbírek Slezského zemského muzea, Za pověstmi těšínského kraje se budete moci vydat od poloviny března. Poslední možnost navštívit karvinskou expozici Muzeum o muzeu, na Masarykově náměstí, máte do 11. ledna. Tuto výstavu pak vystřídají Dějiny udatného českého národa. Asi každý z nás pamatuje legendární stavebnici Merkur. Pokud se o ní chcete dozvědět něco více a zhlédnout některé výrobky, máte možnost opět v Karviné od května příštího roku. Návštěvníci kterékoliv z poboček Muzea Těšínska se tedy mají opět na co těšit.